Proč nás fotíte tak hnusně? Azarenková rozjela internetovou válku, opřela se i do BBC

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
30. 4. 2021 14:01
Začalo to jako obyčejný vtípek na Twitteru, ale nakonec se z toho stala pořádná přestřelka na sociálních sítích. Běloruská tenistka Viktoria Azarenková si rýpla do sportovních fotografů, že jejich výstupy často nejsou zrovna estetické a hráčkám to na nich vůbec nesluší.
Viktoria Azarenková
Viktoria Azarenková | Foto: Reuters

Když zrovna běloruská tenistka nehraje, je hodně aktivní na sociálních sítích, před týdnem se ostře pustila do kritiků jejího rozhodnutí nechat se očkovat proti koronaviru a teď přispěchala s další výměnou názorů.

Na turnaji v Madridu si rýpla do fotografů, kteří ji fotili během tréninku. Vzešel z toho obrázek, na kterém si bývalá světová jednička drbe raketou nos.

"Skvělý výběr fotek, lidi. Takže z 10-15minutového focení je tohle má nejlepší fotka?" rýpla si Běloruska.

Ale poté to ještě rozvedla. "Ne, teď vážně. Vždycky mě zajímalo, jak vypadá takové focení během zápasů, co z toho vznikne za úlovky. Je to práce fotografů, nebo editorů, že nakonec použijí takové fotky s rozmázlým obličejem?" ptala se Azarenková.

Pod její názor se pak podepsaly další tenistky jako Shelby Rogersová nebo Laura Robsonová. Ozvali se ale i zástupci médií. 

"Někteří hráči a hráčky mají vyloženě vypěstovaný úderový výraz, takže fotografové nemají moc prostoru zachytit jejich normální výraz," uvedl například Ben Rothenberg, redaktor New York Times.

Ozvali se ale i někteří fotografové. "Ovlivňuje to spousta faktorů. Někteří si myslí, že tyhle grimasy značí zapálenost pro sport, dalším je to jedno, hlavně, že to mají ostré. Vyfotit pěknou fotku, na které bude sportovec i dobře vypadat, stojí spoustu zkušeností a času, tím pádem i peněz, kterých je ale v tomto oboru méně a méně," napsal Azarenkové Jimmie48, který objíždí jako fotograf okruh WTA.  

I když prý běloruská tenistka chápe, že zachytit sportovce v pohybu není snadné, stejně by si podle ní alespoň editoři mohli dát tu práci a vybírat do zpravodajství co nejlepší obrázky. A vypíchla podle ní špatnou práci redaktorů BBC.

"Sama jsem už sportovce fotila, zachytit realistickou fotku, která bude zároveň i dobře vypadat, stojí čas a ne že dvakrát cvaknete a práce je hotová," dodala.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 4 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy