Probudila se a zjistila, že nemůže zvednout ruce. Šokovanou Wozniackou trápí revma

ČTK ČTK
25. 10. 2018 19:42
Caroline Wozniacká, někdejší světová jednička, trpěla nepříjemnými zdravotními potížemi. Před US Open zjistila, že má revma.
Caroline Wozniacká
Caroline Wozniacká | Foto: Reuters

Singapur - Bývalou světovou tenisovou jedničku Caroline Wozniackou sužuje revma. Diagnózu se osmadvacetiletá Dánka dozvěděla v srpnu před US Open. Bere léky a věří, že chronické autoimunitní onemocnění, které se projevuje otoky a bolestí kloubů a také únavou, nijak výrazně neovlivní její kariéru.

"Ze začátku to byl šok. Cítíte se jako ten největší sportovec široko daleko a najednou se musíte vyrovnat s tímhle," řekla Wozniacká novinářům po dnešním vyřazení z Turnaje mistryň v Singapuru, který pro ni skončil po porážce s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

"Jo, je to, jak to je. Prostě musíte být pozitivní a pracovat s tím. Jsou způsoby, jak se můžete cítit lépe, to je skvělé," prohlásila vítězka letošního Australian Open.

Nadměrnou únavu začala cítit po Wimbledonu a jednoho ráno v létě nebyla schopna zvednout ruce nad hlavu. O své nemoci promluvila až nyní. "Nechtěla jsem o tom během roku mluvit, aby si lidi nemysleli, jak na tom jsem zle. Cítila jsem se fajn. Přijdete na to, co a jak po zápasech. Někdy se probudíte a nemůžete vstát. Musíte to tak brát. Jindy jste v pohodě. Ani nevíte, že vám něco je," uvedla Wozniacká.

"Samozřejmě to není ideální věc pro nikoho, a když jste profesionální sportovec, je to o to horší. Ale nakonec najdete způsob, jak na to, a naštěstí existují výborné věci, které se dají dělat. Jsem ráda, že mám po sezoně a můžu se tomu víc věnovat a přijít na to, jak to mít v budoucnu co nejvíc pod kontrolou," řekla loňská vítězka Turnaje mistryň, která tentokrát v Singapuru vybojovala jen jednu výhru proti Petře Kvitové.

Více než měsíc po zjištění diagnózy Wozniacká získala v Pekingu třicátý titul v kariéře. "To pro mě znamenalo hrozně moc. Člověk se pochopitelně začal ptát sám sebe, co to znamená, jestli se dokáže dostat do stejné formy jako dřív. A doktorka byla úžasná. Řekla mi, že můžu dělat cokoli. Že musím naslouchat svému tělu, a že je to hodně o psychice. Musíte si věřit a věřit, že to zvládnete. Vím, že s tím bojuje hodně lidí. Snad jim pomůže, když si budou moci říct: pokud to zvládne ona, tak já taky," prohlásila.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy