Pro Kvitovou bude psychicky těžké se oklepat, tuší Plíšková. Bouchardová je útokem zdrcená

Sport Sport
2. 1. 2017 6:54
Útok na Petru Kvitovou a její vynucená půlroční pauza je tématem, který v samotném úvodu sezony rezonuje na tenisovém okruhu.
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Brisbane – Nová tenisová sezona odstartovala prvními turnaji a jedním z hlavních témat na nich je předvánoční přepadení české hvězdy Petry Kvitové.

Na incident, z něhož si dvojnásobná wimbledonská šampionka odnesla ošklivě pořezanou ruku a jistotu vynucené půlroční pauzy, se ptali novináři v australském Brisbane krajanky Kvitové a momentální české jedničky Karolíny Plíškové.

"Bude pro ni psychicky těžké se oklepat. Ale je to silná holka,“ odpověděla hráčka, která na turnaji plní roli nasazené trojky. "Ona opravdu není holka, co by si tohle zasloužila. Jenže tohle si nezaslouží asi nikdo,“ dodala Plíšková. Sama prý své fedcupové kolegyni přála jen to nejlepší do nového roku.

"Strašná spousta lidí, fanoušků jí teď určitě posílá zprávy. Tak je aspoň zaneprázdněná. Věřím tomu, že se cítí dobře a bude zpět co nejdřív," vyjádřila finalistka US Open naději na hladký průběh rekonvalescence.

O útoku na Kvitovou promluvila po svém utkání také kanadská hvězdička Eugenie Bouchardová. Ta přiznala, že ji zpráva o tragické události šokovala. "Jsem absolutně zdrcená z toho, co se Petře stalo. A stejně to berou ostatní hráčky na okruhu. Je prostě strašné, co se může stát," uvedla Kanaďanka. 

 

Právě se děje

před 38 minutami

Letošní květen byl celosvětově nejteplejší od začátku měření v roce 1979

Letošní květen byl celosvětově v průměru nejteplejší od zahájení těchto měření v roce 1979. Na Havajských ostrovech byla zaznamenána rekordní koncentrace skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře. Na oba rekordy, znepokojivé pro vývoj klimatu, podle agentury DPA upozornila Světová meteorologická organizace (WMO).

Globálně nejteplejší květen zaznamenala na základě svých dat evropská služba Copernicus. Podle ní byla během minulého měsíce průměrná teplota celosvětově o 0,63 stupně vyšší, než byl průměr v letech 1981 až 2010.

Ukazatele klimatické změny dosáhly nových nejvyšších hodnot, konstatovala dnes mluvčí WMO Clare Nullisová. "To má velký vliv na rozmanitost druhů a přírodu," upozornila mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Nezaměstnanost v USA v květnu překvapivě klesla. Analytici kvůli koronaviru očekávali opak

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta z dubnové hodnoty 14,7 procenta. V pátek to oznámilo americké ministerstvo práce. Uplatnění na trhu práce našlo zhruba 2,5 milionu lidí, což znamená, že ti, kteří byli kvůli dopadům koronaviru propuštěni, se v květnu zpět do práce vraceli rychleji, než se čekalo.

Analytici předpokládali, že kvůli pandemii způsobené šířením koronaviru se míra nezaměstnanosti dostane v květnu až ke dvaceti procentům. Byla by tak nejvýše od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století.

Zdroj: ČTK
Další zprávy