Přijel jsi jen pro startovné, viď? Berdych po porážce v Dauhá čelil urážkám, pak se jim vysmál

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
3. 1. 2018 11:55
Po úterní porážce v prvním kole turnaje v Dauhá se musel tenista Tomáš Berdych potýkat s urážkami od uživatelů na sociálních sítích.
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Milan Kammermayer

Dauhá - Nebyla to šťastná premiéra v novém roce. Tomáš Berdych sice vyhrál v třísetové bitvě proti Němci Janu-Lennardovi Struffovi víc míčů, i tak ovšem poprvé po čtyřech letech úvodní zápas sezony prohrál. V Dauhá se tak překvapivě loučil už v prvním kole a na sociálních sítích se na jeho hlavu snesla pořádná vlna kritiky a urážek.

"Tak sis přijel pro startovné? Hlavně se vyfoť s tou zlatokopkou někde v Las Vegas. Aby ti neutekla, když budeš furt prohrávat a nebudou prachy," navezl se do Berdycha a jeho manželky Ester jeden z uživatelů. 

Český tenista nejdrsnější příspěvky zobrazil na Instagramu s ironickou poznámkou "díky za podporu". S označením "mí nejlepší fanoušci" pak zveřejnil i nadávky v angličtině, které mu přistály v poště.

Berdych se už v listopadu minulého roku pozastavoval nad rýpanci fanoušků, kteří mu zazlívali, že v době, kdy předčasně ukončil sezonu kvůli zranění, dává na Instagram obrázky z luxusní dovolené.

 "Upřímně, přestávám tě sledovat. Tvůj účet je stále méně a méně o tenisu a naopak víc o životě v luxusu a času stráveném mimo kurt. Ačkoli je někdy zábavné vidět jiné stránky života hráčů, tohle se zvrhlo jen v další účet bohaté celebrity. Hodně štěstí tobě i tvé ženě!" uvedl tehdy uživatel.

"Jsem zraněný, svou sezonu jsem ukončil už dříve a teď jsem na dovolené. Jak mám tedy podle tebe dávat fotky z tenisového života, když nejsem schopen hrát?? Nebo je lepší, abych sem nic nedával následující dva měsíce?! Sbohem!!!" odpověděl mu Berdych.

Prohra v Dauhá ale může rodáka z Valašského Meziříčí mrzet. Po delší pauze vynucené zraněním se cítil dobře a chtěl se zase z 19. místa začít přibližovat špičce, kam dlouhá léta patřil.

"Jsem tady na úvodní tiskové konferenci turnaje, tak doufám, že budu i na té poslední," vtipkoval s novináři Berdych před zahájením katarského podniku s tím, že by rád vyhrál.

První utkání sezony přitom prohrál až s 53. hráčem světa. "V tom je tenis krásný, nezáleží na tom, kde v žebříčku jste, ale pořád máte šanci uspět. Je to o tom konkrétním dnu. A upřímně, tohle je důvod, proč pořád hraju, i když bych už nemusel. Chci se dál poměřovat s mladými kluky a užívat si to," dodal dvaatřicetiletý tenista.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy