Pokořit Češky? Víc než grandslam. Nejlepší den mé kariéry, šokovala Halepová

Aleš Vávra Aleš Vávra
10. 2. 2019 23:09
Už z dálky je slyšet radostný hlahol a výkřiky plné euforie. Rumunské tenistky dlouhou chodbou v útrobách Ostravar arény přicházejí na tiskovou konferenci. Unavené, ale rozesmáté tváře plné čirého štěstí si okamžitě podmaňují místnost.
Rumunské štěstí v Ostravě.
Rumunské štěstí v Ostravě. | Foto: Reuters

Kapitán Florian Segarceanu chvíli hledá správná slova. Až nakonec dojatě vydechne: "Bylo to nahoru dolů. Nebe a peklo. Neuvěřitelné chvíle. Máme skvělý tým se skvělým duchem," nešetří patosem.

Největší hvězda Simona Halepová se rychle přidává. A překvapuje reakcí, kterou lze pravděpodobně připsat momentálnímu stavu totálního štěstí.

"Vnímám to jako nejlepší den své kariéry," staví postup přes české šampionky do semifinále Fed Cupu dokonce i nad svůj loňský premiérový grandslamový triumf na antuce v Paříži.

"Víte, tohle je něco úplně jiného, než to, co člověk prožívá na individuálních turnajích," popisuje s jiskrami v očích své náhlé prozření, které české tenistky zažily už dávno předtím.

O pár vteřin později už nadšeně tleská další hrdince, Monice Niculescuové, která úchvatným výkonem v rozhodující čtyřhře eliminovala domnělou největší zbraň domácích, deblové světové jedničky Barboru Krejčíkovou s Kateřinou Siniakovou.

Jednatřicetiletá tenistka se díky výhře v dramatickém boji stala historicky nejúspěšnější Rumunkou ve Fed Cupu. "Nevěřím tomu, co se právě stalo," kroutí hlavou královna dlouhého ostravského večera.

"Bylo to strašně vyčerpávající, ale krásné. Tak moc jsme to chtěly…" otáčí se emotivně na partu svých kamarádek. "Nemám slov. Takový zápas proti světovým jedničkám… Jsem šťastná, že mohu reprezentovat Rumunsko," uzavírá.

Vše se odehrává pět hodin poté, co Halepová pro svou zemi vydřela mečbol po dvě a třičtvrtě hodiny trvající bitvě hvězd proti Karolíně Plíškové.

Už tehdy, ještě netušíc, zda bude snaha týmu odměněna vysněným postupem, se jedna z největších hvězd současného tenisu nad víkendem stráveným v Ostravě rozplývala.

"Je to pro mě velký den," tvrdila.

"Porazit obě české hráčky pro mě znamená opravdu moc. Už jen kvůli jejich fantastické historii v této soutěži."

Svou příkladnou bojovností strhla i své reprezentační kolegyně. Touha Rumunek se nakonec ukázala jako silnější. Když byla Halepová tázána na rozhodující rozdíl mezi svým výkonem a hrou Plíškové, příliš neváhala.

"Asi to bylo hodně o bojovnosti. Jsem šťastná, že jsem dokázala porazit silnou soupeřku, která navíc byla od začátku sezony ve skvělé formě. Je to moje největší vítězství ve Fed Cupu," prohlásila po duelu, ve kterém ji nezlomilo ani bolavé rameno.

Společně s Niculescuovou tak mohla pozdě večer bok po boku odkráčet vstříc sladkým oslavám. Takovým, jaké si české tenistky vychutnávaly už mnohokrát.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy