Populárnímu týmu Bucie hrozí konec. Bethanii nemůžu nic slíbit, lituje Šafářová

Aleš Vávra Aleš Vávra
31. 5. 2018 11:43
Neobyčejné přátelství uchovají navždy. Neobyčejná tenisová spolupráce je ale v ohrožení.
Bethanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová. French Open ovládly v letech 2015 a 2017.
Bethanie Matteková-Sandsová a Lucie Šafářová. French Open ovládly v letech 2015 a 2017. | Foto: ČTK

Paříž (od našeho zpravodaje) - Češka s Američankou. Nejlepší kamarádky, které bok po boku vybojovaly pět grandslamových titulů. Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová.

Tým Bucie, pyšnící se celosvětovou popularitou, rozdělil osud. "Věřím, že ne napořád," říká česká hráčka.

Jedním dechem ale uznává, že obnovení spolupráce zatím dohodnuté není. "Nemůžu v tuhle chvíli Bethanii nic slíbit," vysvětluje Šafářová. Variantu, že už se spolu na jednu stranu dvorce nepostaví, si připustit nechce. Vyloučit ji ale nemůže.

Vše zkomplikovaly zdravotní trable. Naposledy spolu hrály na loňském Wimbledonu, pak si ale Američanka při utkání dvouhry brutálně poranila koleno. Letos zase onemocněla česká tenistka. A uzdravená Matteková-Sandsová se mezitím domluvila jinde.

"Já nemohla předvídat, kdy se vrátím a jestli vůbec," připomíná Šafářová, že nějakou dobu uvažovala dokonce o uzavření tenisové kariéry. "Takže se Beth domluvila s Latishou Chan. A co bude dál? To netuším, uvidíme," dodává tajemně.

Vše bude záležet na tom, jak se bude česká tenistka cítit po absolvování French Open.

"Jde o to, jak na tom budu zdravotně. Ale také o to, jestli ona nebude chtít pokračovat s Latishou," říká. Společnou výzvou by pro ně měl být Wimbledon. Jediný grandslam, z něhož dosud neodvezly vítěznou trofej. "Ano, ale já to beru den ode dne. Je brzy o tom uvažovat," tvrdí Šafářová.

Hráčka, kterou spolupráce s Mattekovou-Sandsovou vynesla až na první místo světového deblového žebříčku.

Nerozlučné kamarádky jsou neustále v kontaktu. I v Paříži se pravidelně potkávají. Obě zvládly první kolo dvouhry a ve středu také první kolo čtyřhry. Šafářová původně debla neměla v plánu. Chtěla šetřit síly. Jenže těsně před začátkem Roland Garros dílem náhody změnila názor.

"To je dobrá story," směje se jednatřicetiletá Češka. A začne poutavě vyprávět: "Seděli jsme s Robem (trenér Šafářové Rob Steckley, pozn. aut.) v letadle, když mi napsal jeden pán z WTA, že se ve dvanáct hodin zavírají přihlášky. A že Kuzněcovová někoho hledá. Tak říkám Robovi: Kuzněcovová hledá… A on na to: Kuzněcovová je dobrá, tak se zapíšeme. Psala jsem jí na WhatsApp, ale má nové číslo, tak jí zpráva nedošla. Rob jí psal na Facebook, ale bez odpovědi. Už bylo asi 11:45, tak jsme to vzdali," popisuje česká tenistka složitou cestu k nové spolupráci.

Když přiletěli do Francie, zapípal jí telefon. "Zapsala jsem nás za pět minut dvanáct, napsala mi Kuzněcovová," pokračuje Šafářová se smíchem. 

Že tahle dvojice není v Paříži bez šance na úspěch, naznačilo první kolo. Česko-ruský pár si snadno poradil s dvojicí Markéta Vondroušová - Belinda Bencicová.

Pokud budou Šafářová i Matteková na pařížské antuce vítězit dál, mohou se potkat v pikantním souboji o semifinále.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy