Sudí, která zařízla Plíškovou, prý postupovala správně. Takhle to nenecháme, zlobí se Hrdlička

Sport Sport
22. 5. 2018 11:26
Překvapivý vývoj má kauza polské rozhodčí, která tragickým verdiktem vyvolala minulý týden v Římě incident, na jehož konci byl vzteklý výlev Karolíny Plíškové.
Naštvaná Plíšková po zápase rozmlátila raketu o vysokou soudcovskou židli | Video: Asociated Press

Praha - Všeobecně se čekaly tresty pro obě strany. Nakonec je ale všechno jinak. Umpirová rozhodčí Marta Mrozinská podle všeho z římského tenisového dramatu, v němž společně s Karolínou Plíškovou hrála hlavní roli, vyvázla s čistým štítem.

O pokutě pro Karolínu Plíškovou rozhodla WTA už na konci minulého týdne. "Šlo o šestimístnou sumu. Tu samou částku dá Karolína na charitu," oznámil tehdy manažer a snoubenec české jedničky Michal Hrdlička.

Na světlo také vyšla informace, že činovníci tenisové asociace polskou sudí suspendovali. O konkrétním trestu se mělo rozhodovat po skončení římského turnaje.

Jenže ještě než prestižní antukový podnik skončil, seděla v neděli Mrozinská znovu na umpiru a ve francouzském Štrasburku dohlížela na duel mezi Američankou Collinsovou a domácí Hesseovou.

"Tohle mě překvapilo a následná reakce z WTA ještě víc. Mrozinská není suspendovaná a ani nebude, protože prý postupovala správně," reagoval na Twitteru Hrdlička, kterého kontroverzní rozhodnutí naštvalo. "Takhle to určitě nenecháme," dodal.

Minulý týden deníku Aktuálně.cz řekl, že "pořadatelé dvou nejbližších grandslamů údajně odmítli tuto rozhodčí nominovat". Teď jen doufá, že se alespoň tenhle trest stane realitou.

"Uvidíme jestli platí stopka na Roland Garros a Wimbledon, což je v gesci organizace ITF," napsal Hrdlička na sociální síť.

WTA dle dřívějších prohlášení nebude veřejnost o konkrétních trestech jakkoli informovat, je proto možné, že trestem pro Mrozinskou bylo jen odstavení ze závěrečných kol turnaje v Římě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy