Po životním titulu chtěla rychle otěhotnět, Cibulkové pomohly do krize i české hráčky

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 11. 2019 7:08
Nikdo o tom nevěděl, pravdu dlouho nedokázala přiznat ani svým nejbližším, teď se tenistka Dominika Cibulková otevřela v autobiografii "Tenis je moj život". Tu pokřtila minulý týden a zároveň oznámila konec kariéry. V knize prozrazuje mimo jiné, jak s ní zamával úspěch na Turnaji mistryň v roce 2016.
Foto: Nakladatelství Ikar

Když nejlepší slovenská tenistka oznamovala, že chystá knihu, kde popíše svou kariéru, naznačila, že fanoušky překvapí tím, jakou krizi prožívala poté, co na konci sezony 2016 ovládla Turnaj mistryň.

A opravdu, rok 2017 byl pro hráčku z Bratislavy nejtemnějším v životě. V zimě si nestihla dostatečně odpočinout a tenis ji přestal bavit. 

"Nechci. Nechci hrát tenis. Nevím, čeho mám ještě dosáhnout. Už se mi podařilo o hodně víc, než se mi mohlo kdy zdát," honilo se Cibulkové hlavou jen pár měsíců po kariérním úspěchu.

Pravdu ale nikomu nechtěla přiznat, a tak na turnajích vypadávala v prvních kolech. Trápila se a utěšovala se přáním, aby se rychle stala maminkou.

"Těhotenství jsem považovala za jedinou možnost úniku před tím, co mě čekalo, a taky důvod, který by všichni mohli akceptovat, mohli by se z něj dokonce radovat. Nemohla jsem přece končit s tenisem jen proto, že se mi nechtělo," říkala si tehdy. Na roli maminky ale čeká dodnes.

Jak počet porážek na turnajích rostl, stupňovala se i agrese v její hlavě. "Dokonce jsem se přistihla při tom, že jsem si přála, abych si zlomila ruku. Byla jsem destrukční vůči sobě i vůči týmu," vypráví.

Svůj podíl na tom měly i některé české tenistky, které právě v tomto období tehdejší čtvrtou ženu světa porazily. 

"Ve čtvrtém kole v Miami na mě čekala Češka Lucie Šafářová. Naše vzájemná bilance byla 5:2 pro mě. Lucie mě zbombardovala po těžkém prvním setu a vyhrála. Prohra mě rychle vrátila do negativního rozpoložení a nemohla jsem se dočkat momentu, až budu sedět v letadle a pojedu domů," napsala například Cibulková. 

Zápasy proti českým tenistkám vůbec zajímavě lemují kariéru slovenské hvězdy. Ta zavzpomínala i na to, jak ji vyprášila Petra Kvitová ve finále turnaje ve Wu-chanu 2016. 

"Petra hrála brutálně. Nedovolila mi téměř nic a smetla mě za hodinku z kurtu 1:6, 1:6. Jednoduše předvedla výkon, po kterém jsem nemohla předvést nic víc. Servírovala jako bohyně, returny mě dostávala pod tlak, nepouštěla mě k mé hře," chválí tenistku z Fulneku. 

Po tomto turnaji se pak odměnila meníčkem ve fastfoodu. V knize se vůbec rozepsala o tom, jak má ráda oslavy a po úspěších řádí v bratislavských klubech do brzkých ranních hodin.

"Když se oslavuje titul, oslavujeme bezmezně. Rezervujeme si klub, aby nás nikdo nevyrušoval, divočíme, pijeme, tancujeme…" přiznává nyní už bývalá tenistka. 

Největší párty tak musela logicky následovat po vítězství na Turnaji mistryň. "Zavřeli jsme a dobyli jsme klub Cartel v Bratislavě. Vystříkali jsme 99 lahví šampaňského. Když došly malé, stříkali jsme po sobě i velké třílitrové," popsala oslavu Cibulková. 

 

Právě se děje

před 35 minutami

Britský herec Terry Jones ze skupiny Monty Python daroval mozek vědcům

Jones trpěl poměrně vzácným druhem demence, která postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

Jeho mozek byl podle The Daily Telegraph uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy