Po životním titulu chtěla rychle otěhotnět, Cibulkové pomohly do krize i české hráčky

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 11. 2019 7:08
Nikdo o tom nevěděl, pravdu dlouho nedokázala přiznat ani svým nejbližším, teď se tenistka Dominika Cibulková otevřela v autobiografii "Tenis je moj život". Tu pokřtila minulý týden a zároveň oznámila konec kariéry. V knize prozrazuje mimo jiné, jak s ní zamával úspěch na Turnaji mistryň v roce 2016.
Foto: Nakladatelství Ikar

Když nejlepší slovenská tenistka oznamovala, že chystá knihu, kde popíše svou kariéru, naznačila, že fanoušky překvapí tím, jakou krizi prožívala poté, co na konci sezony 2016 ovládla Turnaj mistryň.

A opravdu, rok 2017 byl pro hráčku z Bratislavy nejtemnějším v životě. V zimě si nestihla dostatečně odpočinout a tenis ji přestal bavit. 

"Nechci. Nechci hrát tenis. Nevím, čeho mám ještě dosáhnout. Už se mi podařilo o hodně víc, než se mi mohlo kdy zdát," honilo se Cibulkové hlavou jen pár měsíců po kariérním úspěchu.

Pravdu ale nikomu nechtěla přiznat, a tak na turnajích vypadávala v prvních kolech. Trápila se a utěšovala se přáním, aby se rychle stala maminkou.

"Těhotenství jsem považovala za jedinou možnost úniku před tím, co mě čekalo, a taky důvod, který by všichni mohli akceptovat, mohli by se z něj dokonce radovat. Nemohla jsem přece končit s tenisem jen proto, že se mi nechtělo," říkala si tehdy. Na roli maminky ale čeká dodnes.

Jak počet porážek na turnajích rostl, stupňovala se i agrese v její hlavě. "Dokonce jsem se přistihla při tom, že jsem si přála, abych si zlomila ruku. Byla jsem destrukční vůči sobě i vůči týmu," vypráví.

Svůj podíl na tom měly i některé české tenistky, které právě v tomto období tehdejší čtvrtou ženu světa porazily. 

"Ve čtvrtém kole v Miami na mě čekala Češka Lucie Šafářová. Naše vzájemná bilance byla 5:2 pro mě. Lucie mě zbombardovala po těžkém prvním setu a vyhrála. Prohra mě rychle vrátila do negativního rozpoložení a nemohla jsem se dočkat momentu, až budu sedět v letadle a pojedu domů," napsala například Cibulková. 

Zápasy proti českým tenistkám vůbec zajímavě lemují kariéru slovenské hvězdy. Ta zavzpomínala i na to, jak ji vyprášila Petra Kvitová ve finále turnaje ve Wu-chanu 2016. 

"Petra hrála brutálně. Nedovolila mi téměř nic a smetla mě za hodinku z kurtu 1:6, 1:6. Jednoduše předvedla výkon, po kterém jsem nemohla předvést nic víc. Servírovala jako bohyně, returny mě dostávala pod tlak, nepouštěla mě k mé hře," chválí tenistku z Fulneku. 

Po tomto turnaji se pak odměnila meníčkem ve fastfoodu. V knize se vůbec rozepsala o tom, jak má ráda oslavy a po úspěších řádí v bratislavských klubech do brzkých ranních hodin.

"Když se oslavuje titul, oslavujeme bezmezně. Rezervujeme si klub, aby nás nikdo nevyrušoval, divočíme, pijeme, tancujeme…" přiznává nyní už bývalá tenistka. 

Největší párty tak musela logicky následovat po vítězství na Turnaji mistryň. "Zavřeli jsme a dobyli jsme klub Cartel v Bratislavě. Vystříkali jsme 99 lahví šampaňského. Když došly malé, stříkali jsme po sobě i velké třílitrové," popsala oslavu Cibulková. 

 

Právě se děje

před 14 minutami

KLDR provedla další test. Byl úspěšný, tvrdí

Severní Korea oznámila, že provedla "velice významný" test na základně Sohe, kterou v minulosti využívala k vynášení raket do vesmíru. Test se uskutečnil v pátek v noci a byl úspěšný, uvedla státní média bez dalších podrobností.

Nejnovější výzkumné poznatky v obranné sféře byly podle agentury KCNA využity k dalšímu posílení "spolehlivého jaderného odstrašování".

Podobné oznámení vydala Severní Korea už 8. prosince. Americký prezident Donald Trump tehdy na twitteru uvedl, že severokorejský vůdce Kim Čong-un riskuje. Jestliže podle něj bude pokračovat v nepřátelských krocích, ztratí "všechno".

Aktualizováno před 49 minutami

Dálnici D2 u Lanžhota směrem na Slovensko uzavřela nehoda

Na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Slovensko se nad ránem stala nehoda dodávky a nákladního auta a dálnice byla přes dvě hodiny neprůjezdná, nyní je již průjezdná alespoň jedním pruhem.

Policisté dopravu odkláněli na sjezdu na Břeclav přes město a přes Lanžhot. Nehoda si podle mluvčí záchranky vyžádala jen jedno lehké zranění, řekla její mluvčí Hedvika Kropáčková.

"Na místě jsme ošetřili jednoho muže s poraněnou rukou, jeho stav nevyžadoval ani převoz do nemocnice," doplnila Kropáčková. Podle mluvčího policie Petra Zámečníka se pravděpodobně řidič dodávky nevěnoval dostatečně řízení a zezadu narazil do nákladního auta s přívěsem. "Přívěs se překlopil na zem a dálnici zablokoval," popsal situaci.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Novozélandští potápěči hledají poslední dvě oběti sopky

Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v pondělí vybuchla sopka. Cílem je najít dvě zbývající těla obětí výbuchu, uvedla novozélandská policie. Nejméně jedno tělo bylo spatřeno ve vodě a záchranáři se v sobotu na ostrov nevrátí, uvedl server BBC.

V pátek se při vysoce rizikové operaci podařilo z ostrova dostat šest těl, která byla poslána k identifikaci do Aucklandu. Při erupci podle současných zpráv zemřelo 14 osob, kolem 20 osob zůstává v intenzivní péči v nemocnici kvůli těžkým popáleninám.

před 2 hodinami

Rakouští protiteroristé zneškodnili splašenou krávu. Je to tu jak na Divokém západě, tvrdí ochránci

Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila splašenou krávu. Ochránci zvířat mluví o praktikách jako na Divokém západě.

Kráva ve vsi Matrei am Brenner zdivočela při nakládání na auto, které ji mělo odvézt na porážku. Porazila a zranila přitom jistého muže a pak prchla na blízké železniční koleje. Majitel se snažil agresivní zvíře odchytit a když se to nepovedlo, zavolali lidé policii.

Na místo dorazili členové protiteroristické jednotky Cobra, kteří byli zrovna nedaleko se svým vrtulníkem, a když kráva přešla z kolejí na louku, větším počtem výstřelů ji usmrtili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy