Po životním titulu chtěla rychle otěhotnět, Cibulkové pomohly do krize i české hráčky

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 11. 2019 7:08
Nikdo o tom nevěděl, pravdu dlouho nedokázala přiznat ani svým nejbližším, teď se tenistka Dominika Cibulková otevřela v autobiografii "Tenis je moj život". Tu pokřtila minulý týden a zároveň oznámila konec kariéry. V knize prozrazuje mimo jiné, jak s ní zamával úspěch na Turnaji mistryň v roce 2016.
Foto: Nakladatelství Ikar

Když nejlepší slovenská tenistka oznamovala, že chystá knihu, kde popíše svou kariéru, naznačila, že fanoušky překvapí tím, jakou krizi prožívala poté, co na konci sezony 2016 ovládla Turnaj mistryň.

A opravdu, rok 2017 byl pro hráčku z Bratislavy nejtemnějším v životě. V zimě si nestihla dostatečně odpočinout a tenis ji přestal bavit. 

"Nechci. Nechci hrát tenis. Nevím, čeho mám ještě dosáhnout. Už se mi podařilo o hodně víc, než se mi mohlo kdy zdát," honilo se Cibulkové hlavou jen pár měsíců po kariérním úspěchu.

Pravdu ale nikomu nechtěla přiznat, a tak na turnajích vypadávala v prvních kolech. Trápila se a utěšovala se přáním, aby se rychle stala maminkou.

"Těhotenství jsem považovala za jedinou možnost úniku před tím, co mě čekalo, a taky důvod, který by všichni mohli akceptovat, mohli by se z něj dokonce radovat. Nemohla jsem přece končit s tenisem jen proto, že se mi nechtělo," říkala si tehdy. Na roli maminky ale čeká dodnes.

Jak počet porážek na turnajích rostl, stupňovala se i agrese v její hlavě. "Dokonce jsem se přistihla při tom, že jsem si přála, abych si zlomila ruku. Byla jsem destrukční vůči sobě i vůči týmu," vypráví.

Svůj podíl na tom měly i některé české tenistky, které právě v tomto období tehdejší čtvrtou ženu světa porazily. 

"Ve čtvrtém kole v Miami na mě čekala Češka Lucie Šafářová. Naše vzájemná bilance byla 5:2 pro mě. Lucie mě zbombardovala po těžkém prvním setu a vyhrála. Prohra mě rychle vrátila do negativního rozpoložení a nemohla jsem se dočkat momentu, až budu sedět v letadle a pojedu domů," napsala například Cibulková. 

Zápasy proti českým tenistkám vůbec zajímavě lemují kariéru slovenské hvězdy. Ta zavzpomínala i na to, jak ji vyprášila Petra Kvitová ve finále turnaje ve Wu-chanu 2016. 

"Petra hrála brutálně. Nedovolila mi téměř nic a smetla mě za hodinku z kurtu 1:6, 1:6. Jednoduše předvedla výkon, po kterém jsem nemohla předvést nic víc. Servírovala jako bohyně, returny mě dostávala pod tlak, nepouštěla mě k mé hře," chválí tenistku z Fulneku. 

Po tomto turnaji se pak odměnila meníčkem ve fastfoodu. V knize se vůbec rozepsala o tom, jak má ráda oslavy a po úspěších řádí v bratislavských klubech do brzkých ranních hodin.

"Když se oslavuje titul, oslavujeme bezmezně. Rezervujeme si klub, aby nás nikdo nevyrušoval, divočíme, pijeme, tancujeme…" přiznává nyní už bývalá tenistka. 

Největší párty tak musela logicky následovat po vítězství na Turnaji mistryň. "Zavřeli jsme a dobyli jsme klub Cartel v Bratislavě. Vystříkali jsme 99 lahví šampaňského. Když došly malé, stříkali jsme po sobě i velké třílitrové," popsala oslavu Cibulková. 

 

Právě se děje

před 24 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

před 30 minutami

Slovák odsouzený v Česku za propagaci teroristického hnutí podal stížnost

Slovák Dominik Kobulnický, jenž si má odpykat pět let za propagaci teroristického hnutí, podal ústavní stížnost. Jde o poslední šanci, jak zvrátit rozsudek, který loni v listopadu potvrdil Nejvyšší soud. Podání stížnosti je patrné z justičních databází. Podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Číhalíkové Sedláčkové o podnětu zatím není rozhodnuto.

Muž ve svém pražském bytě skladoval chemikálie, ze kterých by bylo možné vyrobit výbušninu. Na Facebooku pak sdílel fotografie a příspěvky radikálních islamistů. Městský soud v Praze mu uložil šest a půl roku vězení. Uznal jej vinným z obecného ohrožení a z propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka - konkrétně takzvaného Islámského státu a Kavkazského emirátu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy