Po výprasku od Kvitové zažila peklo. Sázkaři Němce nadávali na sociálních sítích

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 7. 2020 7:24
Letos měla končit kariéru, ale protože koronavirová pauza jí moc tenisu na kurtech nedovolila, ještě si dává přídavek. Němka Andrea Petkovicová se představila na domácím turnaji v Berlíně, kde v pondělí proti Petře Kvitové uhrála jen pět gemů. Pak schytala pořádnou kritiku na sociálních sítích.
Andrea Petkovicová
Andrea Petkovicová | Foto: Reuters

"Jsi strašná, měla bys skončit s tenisem a věnovat se jiné kariéře. Vždycky budeš jen průměrná hráčka a dnes jsi to zase dokázala. Kolik šancí na brejknutí soupeřky potřebuješ? 100?" napsal jí na sociálních sítích pravděpodobně zhrzený sázkař.

Dvaatřicetiletá tenistka si z toho ale příliš nedělala a konverzaci i se svou odpovědí zveřejnila na internetu.

"Tak tohle mi chybělo. V první řadě, už teď se snažím zvládat tři kariéry najednou, nerada se chválím, ale jsem prostě úžasná. Zadruhé, zkus si returnovat levácký servis Petry na trávě a pak se vrať," kontrovala Petkovicová.

Němka se vedle tenisu věnuje knižnímu klubu, který si založila na Instagramu, a pracuje také pro německou stanici ZDF. V žebříčku jí momentálně patří 87. místo, ale byla i devátá na světě a dotáhla to do semifinále French Open.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Minsk v neděli čeká další protest proti Lukašenkovi, v sobotu policie zadržela 430 lidí

Běloruská metropole se připravuje na další velkou protivládní demonstraci, která má začít ve 13:00. Předchozí neděle se na protestech vždy sešlo kolem 100 000 lidí. Portál Nexta Life pohrozil postupným zveřejňováním jmen policistů, bude-li pokračovat násilí vůči lidem.

Běloruská policie v sobotu zadržela 430 lidí, kteří se v Minsku zúčastnili opozičního pochodu žen proti autoritářskému režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom běloruská média s odvoláním na údaje, které zveřejnilo ministerstvo vnitra.

V zemi se přitom podle úřadu konalo celkem 14 akcí na podporu Lukašenka, na které přišlo dohromady 5600 lidí. Naproti tomu "celkový počet účastníků 11 protestních akcí podle něj nepřesáhl 900". V Minsku se prý pochodu žen zúčastnilo kolem 500 osob. Agentury AFP a Reuters přitom informovaly, že jen tohoto protestu v metropoli se zúčastnilo asi 2000 žen. 

před 1 hodinou

Do Nejvyššího soudu příští týden nominuji ženu, oznámil Trump

Americký prezident Donald Trump v sobotu na předvolebním mítinku v Severní Karolíně oznámil, že do amerického Nejvyššího soudu hodlá příští týden nominovat ženu. Informovala o tom agentura Reuters. Trumpova náhrada za zesnulou liberální soudkyni Ruth Baderovou Ginsburgovou by mohla dát konzervativcům v devítičlenném tribunálu významnou převahu. Nominaci musí schválit Senát, kde nyní mají většinu Trumpovi republikáni.

"Příští týden představím kandidátku. Bude to žena," řekl Trump svým stoupencům ve Fayetteville v Severní Karolíně. "Myslím, že by to měla být žena, protože skutečně mám mnohem raději ženy než muže," dodal. Jeho stoupenci mezitím skandovali: "Obsaďte to místo". Dříve Trump jako dvě možné kandidátky zmínil konzervativní soudkyně Amy Coneyovou Barrettovou a Barbaru Lagoaovou.

Ginsburgová ve věku 87 let v pátek podlehla rakovině. Soudkyní Nejvyššího soudu byla přes 27 let.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Požár v průmyslové hale v Bílovicích způsobil milionovou škodu

Noční požár v průmyslové hale v Bílovicích na Uherskohradišťsku způsobil škodu zhruba za milion korun. Vyjíždělo k němu sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, nikdo neutrpěl zranění. Řekl to mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček. Příčina vzniku požáru zatím není známá.

Zprávu o požáru budovy v průmyslovém areálu přijali hasiči dnes krátce po 02:00. Záhy po příjezdu se jim podařilo oheň dostat pod kontrolu. "Pomocí přetlakové ventilace byly následně zasažené prostory odvětrány a za využití výškové techniky byla provedena kontrola střešní konstrukce objektu," uvedl mluvčí.

Likvidace požáru zabrala zasahujícím jednotkám zhruba hodinu a půl. "Předběžná škoda, která bude dále upřesňována, byla vyčíslena na jeden milion korun," uvedl Řezníček. Včasným zásahem hasičů se podle něj podařilo uchránit majetek v hodnotě až pěti milionů korun. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy