Po výprasku od Kvitové zažila peklo. Sázkaři Němce nadávali na sociálních sítích

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 7. 2020 7:24
Letos měla končit kariéru, ale protože koronavirová pauza jí moc tenisu na kurtech nedovolila, ještě si dává přídavek. Němka Andrea Petkovicová se představila na domácím turnaji v Berlíně, kde v pondělí proti Petře Kvitové uhrála jen pět gemů. Pak schytala pořádnou kritiku na sociálních sítích.
Andrea Petkovicová
Andrea Petkovicová | Foto: Reuters

"Jsi strašná, měla bys skončit s tenisem a věnovat se jiné kariéře. Vždycky budeš jen průměrná hráčka a dnes jsi to zase dokázala. Kolik šancí na brejknutí soupeřky potřebuješ? 100?" napsal jí na sociálních sítích pravděpodobně zhrzený sázkař.

Dvaatřicetiletá tenistka si z toho ale příliš nedělala a konverzaci i se svou odpovědí zveřejnila na internetu.

"Tak tohle mi chybělo. V první řadě, už teď se snažím zvládat tři kariéry najednou, nerada se chválím, ale jsem prostě úžasná. Zadruhé, zkus si returnovat levácký servis Petry na trávě a pak se vrať," kontrovala Petkovicová.

Němka se vedle tenisu věnuje knižnímu klubu, který si založila na Instagramu, a pracuje také pro německou stanici ZDF. V žebříčku jí momentálně patří 87. místo, ale byla i devátá na světě a dotáhla to do semifinále French Open.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Bývalý kancléř Schröder může zůstat členem německé SPD, předpisy neporušil

Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder může i přes své sporné ruské angažmá zůstat členem německé sociální demokracie (SPD). Rozhodčí komise regionální organizace SPD v Hannoveru v pondělí oznámila, že Schröder působením v ruských státních koncernech stranické předpisy neporušil. Zatím není jasné, zda tím skončí snaha části sociální demokracie Schrödera zbavit členství ve straně, protože proti rozhodnutí je možné se odvolat. Německá média nicméně dlouhodobě poukazují na to, že na cestě k případnému vyloučení Schrödera z SPD stojí řada právních překážek.

Proti Schröderovi byly podány takřka dvě desítky vnitrostranických žádostí o vyloučení, kterými se rozhodčí komise začala zabývat v červenci. 

Schröder, který německou vládu vedl v letech 1998 až 2005, po ruské invazi na Ukrajinu čelí tvrdé kritice za to, že útok dostatečně neodsoudil a že se odmítal vzdát členství v dozorčích radách ruských státních energetických podniků. Schröder mimo jiné působil ve společnostech Nord Stream a Nord Stream 2, v koncernu Rosněfť a ucházel se i o členství v dozorčí radě Gazpromu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policisté budou školeni o zásazích na shromážděních. ANO bude mít na mítincích místo pro odpůrce

Velitelé městských a obvodních policejních ředitelství a územních odborů dostanou školení o zásazích a přítomnosti policie na shromážděních. Jednodenní školení začnou tento měsíc a zúčastní se jich zhruba 240 policistů. Policejní prezident Martin Vondrášek se na tom v pondělí dohodl s policejními řediteli a zástupci odborů vnitřní kontroly, se kterými jednal kvůli nedávným kritizovaným zákrokům na mítincích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Na webu to oznámil mluvčí policejního prezidenta Jozef Bocán.

Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to v pondělí uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy