Po Šafářové končí sezonu i Hradecká. Na Turnaj mistryň ji nepustí zraněné koleno

Sport Sport
11. 10. 2017 20:42
Lucie Hradecká byla nucena předčasně ukončit letošní tenisovou sezonu kvůli zranění kolene, které utrpěla na turnaji ve Wuhanu. Spolu se Siniakovou tak budou chybět na Turnaji mistryň. "Nejvíc jsem zklamaná a smutná za Katku, protože by to pro ni bylo první Masters v kariéře," napsala ve středu večer v prohlášení na sociální síti.
Lucie Hradecká
Lucie Hradecká | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Lucie Hradecká spolu se dvojí deblovou partnerkou Kateřinou Siniakovou nakonec na říjnovém Turnaji mistryň startovat nebudou. První jmenovanou tenisku nepustí do hry zraněné koleno, které utrpěla na turnaji ve Wuhanu. 

"Všichni jsme doufali, že zranění nebude tak vážné, dám se dohromady a budeme s Katkou moci bojovat v Singapuru," uvedla Češka ve středu večer v prohlášení na svém facebookovém profilu. 

"Bohužel, moje koleno není ve stavu, kdy by to bylo možné a bohužel musím předčasně ukončit letošní sezonu," lituje Hradecká.

Tu mrzí především to, že si svoji premiéru na Masters neodbude ani její deblová partnerka Siniaková. "Mám teď o to větší motivaci dát se co nejdřív dohromady, stihnout začátek nové sezony a vybojovat s Katkou účast i příští rok," píše. 

 

Právě se děje

před 54 minutami

Březina na MS v kanoistickém maratonu podlehl jen obhájci titulu

Kanoista Jakub Březina se stal vicemistrem světa v maratonu. Český reprezentant na šampionátu v Číně přidal stříbro ke čtvrtečnímu bronzu z krátké trati.

Březinu porazil o deset sekund španělský kanoista Manuel Campos, který obhájil loňské prvenství a získal čtvrtý titul. Čtyřiatřicetiletý favorit nezískal z posledních třinácti šampionátů medaili jen v roce 2008.

Jan Dlouhý závod na 26 kilometrů se šesti přeběhy nedokončil, mezi kajakáři byli Anna Kožíšková osmá a Jakub Adam jedenáctý. Tituly získali premiérově Dán Mads Pedersen a podruhé za sebou Vanda Kiszliová z Maďarska.

V neděli jsou v Číně na programu závody dvoučlenných posádek a Březina s Dlouhým budou na C2 obhajovat bronz z minulého šampionátu v Portugalsku. Už v pátek skončily v Šao-Singu na třetím místě mezi juniorkami kajakářky Adéla Házová s Kateřinou Zárubovou.

před 1 hodinou

Země G20 se shodly na regulaci kryptoměn,obávají se jejich zneužití k praní špinavých peněz

Finanční představitelé zemí ze skupiny G20 zahrnující 20 největších ekonomik světa se shodli na přísnějších regulací kryptoměn, jako je plánovaná libra firmy Facebook. Vydávání těchto tzv. stablecoin by podle nich nemělo být povoleno, dokud nebudou vyřešena různá globální rizika, která tyto měny představují. Vyplývá to z prohlášení zveřejněném po zasedání ministrů financí a šéfů centrálních bank G20.

Ministři financí a šéfové centrálních bank zemí G20 se shodli na tom, že stablecoiny by mohly teoreticky přinést výhody z finanční inovace, současně však umožňují vznik řady vážných rizik. Tato rizika, zejména ta související s praním špinavých peněz, nepovoleným financováním a ochranou spotřebitelů a investorů, je potřeba před zahájením těchto projektů vyhodnotit a vyřešit.

G20 také požádala Mezinárodní měnový fond (MMF), aby prozkoumal ekonomické důsledky vydávání těchto měn, včetně otázek měnové suverenity.

Zdroj: ČTK
Další zprávy