Po příletu byla vyčerpaná, ale zahrála si finále. Je to jako vítězství, říká Kvitová

ČTK ČTK
24. 2. 2019 16:07
Před turnajem v Dubaji se cítila Petra Kvitová psychicky vyčerpaná a tenis pro ni představoval možnost úniku. Pobyt na kurtu přinášel dvojnásobné vítězce Wimbledonu radost, kterou přetavila v nečekanou účast ve finále.
Petra Kvitová prožila v Dubaji velmi povedený turnaj.
Petra Kvitová prožila v Dubaji velmi povedený turnaj. | Foto: Reuters

"Přijde mi zvláštní, že mám tuhle trofej (za finále). Pro mě to je jako první místo," řekla osmadvacetiletá Kvitová v sobotu na tiskové konferenci.

V Dubaji odehrála čtyři utkání ve čtyřech dnech a tři z toho ve třech setech. Duel o titul s Belindou Bencicovou ze Švýcarska prohrála 3:6, 6:1 a 2:6. Ve třetím setu nenavázala na dominantní výkon z druhé sady. "Věřila jsem, že to otočím, měla jsem šance, ale udělala lehké chyby. Nebyla jsem dole, jak bych na její údery potřebovala," řekla.

Před turnajem v rozhovoru pro Courtney Nguyenovou z WTA Insideru řekla, že tenis jí dává možnost úniku před ostatními věcmi. "Které se dějí v mém životě. Je složité se se vším vyrovnat. Ale jsem ráda, že můžu hrát tenis. Je to velká radost," uvedla.

"Nebyla jsem na tom dobře," vzpomínala Kvitová, jak se cítila po příletu do Dubaje. "Byla jsem vyčerpaná, prázdná," řekla rodačka z Fulneku, jež před turnajem ve Spojených arabských emirátech vypovídala u soudu v případu svého napadení z prosince 2016.

Z tenisového pohledu ale může být letos šťastná. Má na kontě sedmnáct vyhraných zápasů, nejvíce ze všech hráček, a lepší vstup do roku nikdy neměla.

V lednu vybojovala šestadvacátý titul v kariéře na turnaji v Sydney. Od té doby uplynul měsíc a půl na kontě má další dvě finálové účasti - na grandslamovém Australian Open a nyní v Dubaji. "To není špatné," podotkla s úsměvem Kvitová.

Domů zamířila ráno po turnaji a plánovala odpočinek. "Pár dnů si moje tělo zaslouží. Potřebuju chvilku nemyslet na tenis," řekla Kvitová. Plánovala i návštěvu lékaře. "Moje tělo se rozpadá," přiblížila své rozpoložení po náročných zápasech.

"Od začátku roku jsem doma byla snad týden. Nestěžuji si, ale bude fajn potkat se s přáteli a dělat normální holčičí věcí," těšila se Kvitová.

Na velké americké turnaje v Indian Wells a Miami může ale v březnu vyrazit sebevědomě. "Jsem se začátkem sezony moc spokojená. Máme druhý měsíc roku a jsem opravdu ráda, jak to jde," řekla levou rukou hrající tenistka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správní radu Agentury Evropské unie pro kosmický program povede Kobera z ministerstva dopravy

Správní radu nové Agentury EU pro kosmický program (EUSPA) povede Čech. Předsedou rady se stal dosavadní šéf odboru inteligentních dopravních systémů a kosmických aktivit ministerstva dopravy Václav Kobera. Agentura má na starosti veškeré vesmírné programy a aktivity EU, sídlo má v Praze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy