Nic mě nebolí, teď šlápnu na pedál, plánuje nezmar Štěpánek a přemýšlí, jak nejlépe využije náboje

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 11. 2017 16:24
V 38 letech cítí, že je čas na změnu. Český tenista Radek Štěpánek se po 16 letech spolupráce rozešel s kondičním koučem Markem Všetíčkem. Bude se nyní připravovat sám. Příští sezonu se vrátí na okruh po operaci páteře s nulovým žebříčkem, chce tedy pečlivě volit turnaje a hrát úspornějším stylem.
Radek Štěpánek
Radek Štěpánek | Foto: Reuters

Proč jste se rozhodli s Markem Všetíčkem rozvázat spolupráci?

Rozhodli jsme se před pár dny po naší společné debatě. Blíží se nová sezona a cítili jsme to oba stejně. Nastal moment, kdy jsme si uvědomili, že by ten náš šestnáctiletý příběh měl skončit. Všechno hezké musí jednou skončit.

Jak se tedy budete kondičně připravovat?

Budu si přípravu dělat sám, ale věřím tomu, že kdybych se dostal někdy do nesnází, tak se kdykoli budu moct obrátit i na Máru s nějakým dotazem, když bude potřeba. 

A za trenérským zázemím vyjedete za moře?

Budu se připravovat v Praze s Theodorem Devotym. Mám do začátku sezony sice ještě dva měsíce, ale tu hlavní část přípravy budu dělat tady. Za těch šestnáct let jsem se toho hodně naučil, takže vím, že když ráno zavřu oči, jsem schopný tím dnem projít stejně, jako jsem byl zvyklý. 

Na kdy svůj návrat do tenisového kolotoče plánujete?

Vize je taková, že bych chtěl začít v lednu v Dauhá. Budu nastupovat do sezony s nulovým žebříčkem, budu mít osm nebo devět nábojů v podobě chráněného žebříčku, který ale budu muset velice chytře využívat. V singlu bych měl být někde těsně pod stovkou a v deblu kolem 80. místa. Musím si to rozmyslet. Určitě to budou grandslamy a pak eventuálně turnaje, kde bych se případně mohl dostat přímo do hlavní soutěže.

Jak je na tom v tuhle chvíli vaše tělo?

Jsem stoprocentně bez bolestí, takže chci šlápnout na pedál a začít se připravovat naplno. Nemám za sebou zatím žádné body nebo gemy v tréninku, takže začnu už i hrát, abych věděl, co to s tělem udělá. Podle toho budu i plánovat turnaje, jestli můžu hrát dva nebo i tři bez pauzy.

Takže budete upravovat program víc než v minulosti?

Chci hrát méně turnajů, poučil jsem se z letošní Austrálie, kdy jsem odehrál 16 zápasů ve 21 dnech. Budu se soustředit na kvalitu a ne na kvantitu. Budu se snažit zkracovat výměny ještě víc než dřív, abych šel tělu trochu naproti a ulevil mu. I je mi ten styl bližší než obranářský, který je monotónnější, takhle budu moct být kreativnější a budu sázet na moment překvapení ve hře.

Už máte vyhlédnutého deblového parťáka?

Teprve mi budou schvalovat chráněný žebříček, budu muset hledat parťáky ne podle toho, s kým bych chtěl hrát, ale i podle čísla na žebříčku. Spousta hráčů už je teď domluvených a ty nejlepší deblisty zajímá, aby se dostali do grandslamů, ale i na ty další velké turnaje. Určitě pro mě bude těžké si najít parťáka někde do 30. nebo 40. místa. Zpočátku očekávám, že se budou spoluhráči hodně točit.

Existuje varianta, že byste hrál jen debl?

I to se může stát. Jak jsem říkal, v singlu mám devět nábojů, které chci využít a po jejich vypršení budu vědět, kde se na žebříčku nacházím. Podle toho budu měnit směr, kterému se budu věnovat. Nyní jsem jako pokerový hráč, který drží v ruce dobré karty, a všechno se bude řešit za běhu. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy