Nic mě nebolí, teď šlápnu na pedál, plánuje nezmar Štěpánek a přemýšlí, jak nejlépe využije náboje

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 11. 2017 16:24
V 38 letech cítí, že je čas na změnu. Český tenista Radek Štěpánek se po 16 letech spolupráce rozešel s kondičním koučem Markem Všetíčkem. Bude se nyní připravovat sám. Příští sezonu se vrátí na okruh po operaci páteře s nulovým žebříčkem, chce tedy pečlivě volit turnaje a hrát úspornějším stylem.
Radek Štěpánek
Radek Štěpánek | Foto: Reuters

Proč jste se rozhodli s Markem Všetíčkem rozvázat spolupráci?

Rozhodli jsme se před pár dny po naší společné debatě. Blíží se nová sezona a cítili jsme to oba stejně. Nastal moment, kdy jsme si uvědomili, že by ten náš šestnáctiletý příběh měl skončit. Všechno hezké musí jednou skončit.

Jak se tedy budete kondičně připravovat?

Budu si přípravu dělat sám, ale věřím tomu, že kdybych se dostal někdy do nesnází, tak se kdykoli budu moct obrátit i na Máru s nějakým dotazem, když bude potřeba. 

A za trenérským zázemím vyjedete za moře?

Budu se připravovat v Praze s Theodorem Devotym. Mám do začátku sezony sice ještě dva měsíce, ale tu hlavní část přípravy budu dělat tady. Za těch šestnáct let jsem se toho hodně naučil, takže vím, že když ráno zavřu oči, jsem schopný tím dnem projít stejně, jako jsem byl zvyklý. 

Na kdy svůj návrat do tenisového kolotoče plánujete?

Vize je taková, že bych chtěl začít v lednu v Dauhá. Budu nastupovat do sezony s nulovým žebříčkem, budu mít osm nebo devět nábojů v podobě chráněného žebříčku, který ale budu muset velice chytře využívat. V singlu bych měl být někde těsně pod stovkou a v deblu kolem 80. místa. Musím si to rozmyslet. Určitě to budou grandslamy a pak eventuálně turnaje, kde bych se případně mohl dostat přímo do hlavní soutěže.

Jak je na tom v tuhle chvíli vaše tělo?

Jsem stoprocentně bez bolestí, takže chci šlápnout na pedál a začít se připravovat naplno. Nemám za sebou zatím žádné body nebo gemy v tréninku, takže začnu už i hrát, abych věděl, co to s tělem udělá. Podle toho budu i plánovat turnaje, jestli můžu hrát dva nebo i tři bez pauzy.

Takže budete upravovat program víc než v minulosti?

Chci hrát méně turnajů, poučil jsem se z letošní Austrálie, kdy jsem odehrál 16 zápasů ve 21 dnech. Budu se soustředit na kvalitu a ne na kvantitu. Budu se snažit zkracovat výměny ještě víc než dřív, abych šel tělu trochu naproti a ulevil mu. I je mi ten styl bližší než obranářský, který je monotónnější, takhle budu moct být kreativnější a budu sázet na moment překvapení ve hře.

Už máte vyhlédnutého deblového parťáka?

Teprve mi budou schvalovat chráněný žebříček, budu muset hledat parťáky ne podle toho, s kým bych chtěl hrát, ale i podle čísla na žebříčku. Spousta hráčů už je teď domluvených a ty nejlepší deblisty zajímá, aby se dostali do grandslamů, ale i na ty další velké turnaje. Určitě pro mě bude těžké si najít parťáka někde do 30. nebo 40. místa. Zpočátku očekávám, že se budou spoluhráči hodně točit.

Existuje varianta, že byste hrál jen debl?

I to se může stát. Jak jsem říkal, v singlu mám devět nábojů, které chci využít a po jejich vypršení budu vědět, kde se na žebříčku nacházím. Podle toho budu měnit směr, kterému se budu věnovat. Nyní jsem jako pokerový hráč, který drží v ruce dobré karty, a všechno se bude řešit za běhu. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy