Plíškovou v Dauhá štvali neurvalí diváci, do pekla teď míří i Kvitová

av av
27. 2. 2020 13:36
Málokdy se vidí fanoušci natolik neznalí tenisových zvyklostí, jako jsou ti na turnaji v katarském Dauhá. První arabská čtvrfinalistka grandslamu v historii Ons Džabúrová tam má k dispozici takřka fotbalovou atmosféru. Její sílu pocítila ve středu i Karolína Plíšková a šťastná z toho rozhodně nebyla.
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: Reuters

Mohutné oslavy nevynucených omylů i dvojchyb české hráčky. Hlasité rušení mezi oběma servisy. Uširvoucí pištění, pronikavý jekot i skandování a výbuchy nadšení po úspěších Tunisanky.

To všechno musela ve středu v Dauhá přetrpět Karolína Plíšková.

Češka často reagovala ironickým úsměvem, kroutila hlavou, a když k ní prvním setu přišla k poradě trenérka Olga Savčuková, na fanoušky si postěžovala. Ukrajinku rozesmála upřímnou glosou: "I hate everybody". Tedy "Nenávidím všechny."

"Ale věděla jsi, že to takové bude. Že to bude jako fotbalový zápas. Čerpej z toho energii a buď tvrdá," motivovala pobavená Savčuková svou svěřenkyni.

Zoufalá byla z projevů publika také umpirová rozhodčí, která je během zápasu několikrát marně umravňovala. Ke konci už také neudržela nervy, odložila obvyklý protokol a vypálila na ně důraznější výzvu: "Buďte zticha."

Nic nepomohlo. V závěru už byli fanoušci natolik utržení ze řetězu, že mezi podáními rušili i svou hrdinku.

Ta přesto utkání fantastické úrovně dotáhla do vítězného konce a potvrdila letošní skvělou formu. Plíšková nehrála vůbec špatně, na rozjetou Džabúrovou to ale nestačilo. 

Tuniské peklo v Dauhá teď čeká na další českou hvězdu. Ve čtvrtfinále se pokusí 44. hráčku světového žebříčku zastavit Petra Kvitová. Také ona má s Džabúrovou bilanci 1:0 na zápasy, stejně jako do včera Karolína Plíšková.

Obě hráčky se potkaly loni v prvním kole Wimbledonu, Kvitová tam nepříjemnou sokyni porazila po setech 6:4 a 6:2. "Od té doby jsem se ale hodně zlepšila. Mám velkou šanci," prohlásila pětadvacetiletá Tunisanka.

Čtvrteční odvetu v Dauhá můžete sledovat v podrobné online repotáži na Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy