Plíškovou dál povede Stubbsová, přidá se i Martínezová

ČTK ČTK
26. 10. 2018 12:29
Karolína Plíšková vstoupí do nové sezony hned se dvěma trenérkami. Rennae Stubbsovou doplní Conchita Martínezová, která Češku vedla na US Open.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Singapur - Tenistku Karolínu Plíškovou povede i v příští sezoně Australanka Rennae Stubbsová. Součástí jejího týmu bude také Španělka Conchita Martínezová a obě se budou u české hvězdy střídat.

"Jsem ráda, že jsme našly společný plán a cestu. Doufám, že mi bude vyhovovat, že to budu trošku střídat. Cítím se dobře s oběma," řekla Plíšková po dnešním tréninku v Singapuru před sobotním semifinále na Turnaji mistryň.

Šestadvacetiletá Plíšková ukončila v srpnu spolupráci s koučem Tomášem Krupou a angažovala Stubbsovou, s kterou už se krátce znala z loňského Masters. V září na US Open za bývalou deblovou jedničku, která měla povinnosti při komentování v televizi, zaskakovala vítězka Wimbledonu z roku 1994 Martínezová.

Stubbsová si roli komentátorky chce držet i nadále a Martínezová zase jezdí trénovat do Asie, proto se budou u Plíškové během roku střídat. "Obě odjedou prakticky stejné množství turnajů," řekl Michal Hrdlička, manžel a manažer Plíškové. "Což je dobrý, protože mi ani jedna nebude lézt na nervy. Někdy je to těžké trénovat celý rok s jedním člověkem," dodal s úsměvem Plíšková.

Bývalá světová jednička by měla odjet prakticky na celý prosinec na soustředění na Tenerife a trénovat s Martínezovou. "Karolína byla v New Yorku z Conchity nadšená. Zaujala ji pohledem na tenis. Je taky pozitivní a přidala španělský dril, což potřebuje," řekl Hrdlička. "Uvidíme, jaký na mě bude mít vliv, až mě bude trénovat dva tři týdny v kuse. Věřím, že v přípravné části se dá udělat dost věcí," těší se Plíšková.

Do Česka by se měla vrátit na finále extraligy. Příští sezonu začne na turnaji v Brisbane. "Zase s Conchitou, ale tam bude i Rennae. V Melbourne budou obě dvě," řekl Hrdlička s tím, že na grandslamovém Australian Open bude v trenérském boxu Martínezová, jelikož Stubbsová bude komentovat.

Plíšková si na Stubbsové pochvaluje pozitivní přístup. Australanka v Singapuru českou tenistku chválila za přístup a zpracovávání informací. Podle Hrdličky k tomu pomáhá, že se komunikuje v angličtině. "Mozek to vnímá jinak než v češtině, musí se víc soustředit a informaci vstřebá hlouběji. Reaguje někdy líp," myslí si Hrdlička.

 

Právě se děje

Další zprávy