reklama
 
 

Plíškové se hromadí odehrané zápasy. Přijde pauza ve Fed Cupu? Možná bych měla něco změnit, říká

20. 3. 2017
Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková má letos výbornou formu. Blíží se postu světové jedničky, ale s postupem v turnajích se jí kumulují zápasy a je otázkou, zda tentokrát nevynechá semifinále Fed Cupu, aby uspořila týden k odpočinku a tréninku. Sama po turnaji v Indian Wells přiznala, že pociťuje náročný program a možná je čas udělat změnu.

Indian Wells - Takový tenisový zápřah má v první desítce jen málokdo. Karolína Plíšková prokazuje na okruhu nejstabilnější formu, prohrála jen tři zápasy, celkem letos nastřádala už 22 utkání a další velký podnik v Miami má před sebou. Únava a šrámy se hromadí a přichází na přetřes otázka, nepřišel čas na pauzu od Fed Cupu?

"Program je opravdu náročný, zvlášť když takhle postupujete v turnajích, není jednoduché tam někam nacpat ty tři týdny Fed Cupu," řekla Plíšková po prohraném semifinále v Indian Wells.

Možná právě v tomto duelu proti Rusce Kuzněcovové se nejvíc projevil letošní náročný program v úterý už pětadvacetileté české hráčky. Ve dvou tiebreacích rozhodlo v její neprospěch jen pár míčů.

"Ale byl to můj nejlepší letošní prohraný zápas a asi vůbec nejlepší na turnaji. Ona v tiebreaku podávala lépe. Bylo to těsné, takové zápasy potřebuju," nechala se sice slyšet rodačka z Loun, přesto později novinářům přiznala, že už se její tělo trochu ozývá.

"Můj servis to neovlivňovalo, ale trochu jsem cítila tahání v ruce, tejp mi pomohl," uvedla.

Není divu. Češka letos stihla šest podniků včetně domácí zastávky Fed Cupu, prohrála pouze třikrát a získala dvě trofeje. Více zápasů z hráček první desítky má letos na kontě pouze podobně rozjetá Ukrajinka Elina Svitolinová. Nikdo další náročností programu nemůže Plíškové konkurovat.

Thanks for all your support in Indian Wells🙋😘Miami next✈️

Příspěvek sdílený Karolina Pliskova (@karolinapliskova),

Dva roky po sobě navíc současná světová trojka patří při absencích Petry Kvitové k hlavním oporám týmové soutěže tenistek a má velkou zásluhu na tom, že výběr Petra Pály dál kraluje bojům o stříbrnou mísu. I proto se novináři v Indian Wells české jedničky zeptali, zda nepřišel čas vynechat semifinálový duel proti kvartetu Spojených států amerických.

V Miami se může přiblížit Sereně na 380 bodů

"Teď zatím o Fed Cupu nepřemýšlím, přeci jen je to ještě dva týdny po turnaji v Miami. Ale je pravda, že jsem ho hrála pravidelně dva a půl roku, hodně mi pomohl a já pomohla jemu. Zatím nad budoucností nepřemýšlím, ale ano, možná bych měla pár věcí změnit," naznačila, že svou účast v dubnovém klání na zelené antuce v Tampě zváží.

Loni v létě učinila podobné rozhodnutí, když vynechala olympijské hry v Riu. Sice byly oficiálním důvodem obavy z hrozící nákazy virem zika, ale z následných výsledků je zřejmé, že Češce delší čas na odpočinek a trénink rozhodně neuškodil. V srpnu vyhrála největší titul kariéry v Cincinnati a hned nato si zahrála finále US Open.

Nyní se ale soustředí na turnaj v Miami, kde se jí obvykle příliš nedaří, výjimkou byla jen předloňská sezona, kdy tu došla do čtvrtfinále. V třech ostatních startech končila v prvních kolech, naposledy ve druhém.

"Chci tady svou statistiku vylepšit. Vždycky je opravdu náročné hrát na podnicích, které jsou delší než jeden týden, ale loňské finále US Open mi pomohlo získat pro takhle velké turnaje více sebevědomí," věří si Plíšková.

Vzhledem k tomu, že za loňský rok neobhajuje na Floridě téměř žádné body a v případě zisku titulu by se v žebříčku posunula k druhému místu zraněné Sereny Williamsové už na 380 bodů.

autor: Miroslav Harnoch | 20. 3. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama