Plíšková zvládla v Dubaji české derby a porazila Vondroušovou. Blýskla se Muchová

20. 2. 2023 15:03
Souboj českých tenistek v prvním kole turnaje v Dubaji vyhrála Karolína Plíšková. Loňskou semifinalistku Markétu Vondroušovou porazila 6:3 a 6:4. Postoupila také Karolína Muchová, která si poradila 6:1 a 6:4 s Američankou Bernardou Peraovou.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Třicetiletá Plíšková sice vstoupila do utkání ztrátou podání, ale Vondroušovou nakonec porazila i ve třetím vzájemném utkání.

Bývalá světová jednička s o sedm let mladší krajankou navíc stále neztratila ani set.

Ve druhém kole se Plíšková utká se šestou nasazenou Mariou Sakkariovou z Řecka.

S ní má finalistka turnaje v Dubaji z roku 2015 vyrovnanou bilanci dvou výher a porážek. Naposledy se utkaly loni v Torontu, kde ve třech setech uspěla česká hráčka.

Muchová první sadu získala za půl hodiny a v úvodu druhého setu okamžitě sebrala soupeřce podání a ujala se vedení 2:0. Výhodu udržela až do konce a Peraové v utkání nenabídla jediný brejkbol.

Další soupeřkou bývalé 19. hráčky světa, jež se dnes blýskla i úspěšným úderem mezi nohama zády k síti, bude Rumunka Sorana Cirsteaová.

V jediném dosavadním zápase ji aktuálně 112. hráčka světa před dvěma lety porazila na US Open ve třech setech.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,788.468 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Karolína Plíšková - Vondroušová (obě ČR) 6:3, 6:4, Muchová (ČR) - Peraová (USA) 6:1, 6:4, Kalininová (Ukr.) - Kuděrmětovová (10-Rus.) 6:3, 5:7, 7:5, Cirsteaová (Rum.) - Haddadová Maiaová (11-Braz.) 4:6, 7:6 (9:7), 7:5, Bogdanová (Rum.) - Siegemundová (Něm.) 7:5, 6:3.