Plíšková zdolala během večera Giorgiovou i Wozniackou. V Cincinnati si zahraje semifinále

Aktualizováno 19. 8. 2017 0:34
Světová jednička Karolína Plíšková má za sebou náročný večer na turnaji v Cincinnati. Nejprve porazila v dohrávce třetího kola Italku Camilu Giorgiovou a o pár hodin později zdolala i Dánku Caroline Wozniackou. Českou tenistku tak čeká semifinále s Garbine Muguruzaovou ze Španělska.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Cincinnati - Světová tenisová jednička Karolína Plíšková postoupila po dvou pátečních výhrách do semifinále turnaje v Cincinnati. Ve čtvrtfinále zvítězila nad Dánkou Caroline Wozniackou 6:2, 6:4, předtím zvládla dohrávané utkání třetího kola s Italkou Camilou Giorgiovou, kterou porazila 6:3, 4:6 a 6:0. Další soupeřkou obhájkyně titulu bude wimbledonská šampionka Španělka Garbiňe Muguruzaová.

Plíšková nejprve dotáhla do vítězného konce zápas s Giorgiovou, nad kterou ve čtvrtek vedla 3:0, než bylo utkání kvůli dešti přerušeno. Již o tři hodiny později slavila výhru nad bývalou světovou jedničkou Wozniackou, které oplatila vyřazení ve čtvrtfinále předchozího turnaje v Torontu.

Zatímco v Kanadě svedly třísetovou bitvu, tentokrát nedala Plíšková dánské hráčce šanci. Třikrát jí vzala servis, zatímco sama odvrátila jediný brejkbol, kterému čelila. Za 68 minut si připsala třetí výhru v osmém vzájemném duelu.

S Muguruzaovou má Plíšková výrazně pozitivní bilanci 6:1. Letos ji porazila v obou zápasech bez ztráty setu.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Cincinnati:

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:

Nadal (1-Šp.) - Ramos (Šp.) 7:6 (7:1), 6:2. Kyrgios (Austr.) - Karlovič (Chorv.) 4:6, 7:6 (8:6), 6:3.

Čtvrtfinále:

Dimitrov (7-Bul.) - Sugita (Jap.) 6:2, 6:1.

Ženy:

Karolína Plíšková (1-ČR) - Giorgiová (It.) 6:3, 4:6, 6:0, Görgesová (Něm.) - Svitolinová (5-Ukr.) 7:5, 6:4. Stephensová (USA) - Makarovová (Rus.) 2:6, 6:3, 6:4.

Karolína Plíšková (1-ČR) - Wozniacká (6-Dán.) 6:2, 6:4.. Muguruzaová (4-Šp.) - Kuzněcovová (8-Rus.) 6:2, 5:7, 7:5.