Češky trofej nepřivezou. V semifinále Fed Cupu prohrály dvouhry Muchová i Plíšková

12. 11. 2022 20:53
České tenistky si finále Poháru Billie Jean Kingové v Glasgow nezahrají. Tým kapitána Petra Pály ztratil se Švýcarkami obě dvouhry a v závěrečné čtyřhře už nemůže vývoj semifinále zvrátit.
Karolína Plíšková v utkání semifinále Fed Cupu proti Švýcarsku
Karolína Plíšková v utkání semifinále Fed Cupu proti Švýcarsku | Foto: Reuters

Poslední naděje jedenáctinásobných šampionek zhasla po porážce Karolíny Plíškové, která v souboji týmových jedniček nestačila na Belindu Bencicovou a prohrála 2:6, 6:7.

Předtím neuspěla ani Karolína Muchová, jež podlehla Viktoriji Golubicové dvakrát 4:6. Češka nezačala duel dobře. Po dvou ztracených servisech prohrávala brzy 0:3. Brzy se jí sice podařilo snížit, za stavu 3:4 ale nevyužila dva brejkboly a Švýcarka set dopodávala.

V úvodu druhé sady se oběma hráčkám nedařilo držet podání. Muchová dvakrát smazala manko brejku, po třetím ztraceném servisu se jí to už ale nepodařilo.

Golubicová odskočila do vedení 5:3 a duel za hodinu a 33 minut zakončila při svém podání. Češka doplatila na 24 nevynucených chyb a nenavázala na zářijové vítězství nad švýcarskou hráčkou z turnaje v Tallinnu.

V deblu nastoupí Kateřina Siniaková s Markétou Vondroušovou, Švýcarky nahlásily pár Bencicová, Jil Teichmanová.

Češky nenavázaly na předchozí výhry nad Polskem a USA ze základní skupiny. Se Švýcarkami vypadly v Poháru Billie Jean Kingové podruhé za sebou. Vloni neuspěly v Praze, kde prohrály 1:2.

Finálový turnaj tenisového Poháru Billie Jean Kingové v Glasgow:

Semifinále:

Česko - Švýcarsko 0:2 po dvouhrách

Muchová - Golubicová 4:6, 4:6, Karolína Plíšková - Bencicová 2:6, 6:7 (6:8).

Austrálie - Británie 2:1

Sandersová - Watsonová 6:4, 7:6 (7:3), Tomljanovicová - Dartová 6:7 (3:7), 2:6, Sandersová, Stosurová - Barnettová, Nichollsová 7:6 (7:1), 6:7 (5:7), 10:6.