Plíšková vyhraje Turnaj mistryň, tvrdí americký expert. Stubbsová ji nabíjí energií

Aleš Vávra Aleš Vávra
24. 10. 2017 11:15
V předběžné analýze Turnaje mistryň zveřejněném na specializovaném webu tennis.com je Karolína Plíšková největší favoritkou na titul. Proč?
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: Reuters

Singapur - Karolína Plíšková má hru, se kterou je schopná pokořit každou ze sedmi soupeřek na Turnaji mistryň. Tvrdí to jeden z nejvlivnějších tenisových novinářů světa, Američan Steve Tignor.

Na webu tennis.com zveřejnil ještě před startem turnaje analýzu obou základních skupin a také předpověď, kdo nakonec v Singapuru pozvedne nad hlavou vítěznou trofej. První kolo zápasů odehraných v neděli a v pondělí mu pak dalo z velké části za pravdu.

Plíšková může mít podle Tignora výraznější motivaci v závěru sezony, protože na rozdíl od všech třech svých soupeřek ve skupině ještě nedosáhla na grandslamový titul. To je pro ni zásadním motorem.

"Navzdory tomu, že dosáhla na pozici světové jedničky, vyhodila svého kouče. To je samo o sobě výmluvné," připomněl Tignor. 

V Singapuru vede Plíškovou Australanka Rennae Stubbsová a americký odborník je přesvědčen, že tahle spolupráce dává dokonalý smysl.

"Ona nemá takový trenérský věhlas jako jiní trenéři, ale je schopná Plíškové nabídnout něco, co Češka v závěru sezony skutečně potřebuje: smysl pro legraci a příval nové energie," napsal Američan.

A také připomněl bilanci 9:3 na zápasy, kterou má světová trojka se svými soupeřkami ve skupině, tedy Venus Williamsovou, Garbině Muguruzaovou a Jelenou Ostapenkovou. Los české tenistce přál, a pokud se v základní skupině dokáže rozjet, nikdo už ji v dalším průběhu turnaje nemusí zastavit. "Singapur je pro ni výzva a její hra má dostatečné parametry na to, aby s ní porazila každou soupeřku," dodal Tignor.

Ze všech zmíněných důvodů předem určil Karolínu Plíškovou jako vítězku Bílé skupiny. Ze druhého místa podle něj postoupí světová dvojka Muguruzaová, která se s Češkou střetne v úterý odpoledne, a zápas dvou tenistek, jež už mají na kontě jednu dvousetovou výhru, můžete sledovat v on-line reportáži na Aktuálně.cz (případně na O2 TV či Digi Sportu).

V Červené skupině bude podle Tignora dominovat královna žebříčku Simona Halepová z Rumunska, přičemž do semifinále ji bude následovat Ukrajinka Elina Svitolinová. Tady přichází zatím jediný zádrhel Tignorovy predikce. Svitolinová totiž v pondělním úvodním duelu uhrála jen dvě hry proti Dánce Caroline Wozniacké. Postup nicméně stále může vybojovat.

Americký novinář se v každém případě domnívá, že Plíšková případné semifinále zvládne a o titul se utká znovu s Muguruzaovou. Ta prý bude mít v souboji o finále navrch nad Halepovou.

Finálový duel pak podle předpovědi ovládne rodačka z Loun a připíše si nejcennější triumf dosavadní kariéry. Jak moc byl tenhle odhad postaven na reálném základu, se dozvíme v následujících dnech.

 

Právě se děje

Další zprávy