Plíšková sahala po dalším senzačním obratu, nakonec ale měla pevnější nervy Ruska

Aktualizováno 26. 10. 2016 18:11
Karolína Plíšková druhé vítězství na Turnaji mistryň nepřidala. Ve středečním zápase se Světlanou Kuzněcovovou byla dva míče od vítězství, nakonec ale padla 6:3, 2:6, 6:7 (6:8). Plíšková tak bude muset o svůj postup do semifinále hrát v pátek proti Agnieszce Radwaňské. Dnešní program uzavře zápas mezi polskou tenistkou a Garbiňe Muguruzaovou.
Světlana Kuzněcovová byla ve středu nad síly Karolíny Plíškové.
Světlana Kuzněcovová byla ve středu nad síly Karolíny Plíškové. | Foto: Reuters

Singapur – Další bláznivý zápas sehrála na tenisovém Turnaji mistryň v Singapuru česká jednička Karolína Plíšková. Duel s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou ztratila až po dvou hodinách a devatenácti minutách poměrem 6:3, 2:6, 6:7.

Ve třetím setu prohrávala Češka už 3:5, dokázala ale skóre dotáhnout a za stavu 6:5 dokonce podávala na vítězství. Odešly jí ale nervy a rovněž v závěrečném tie-breaku tahala za kratší konec.

V pátek bude Plíšková hrát o semifinále v přímém duelu s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. Obhájkyně titulu Radwaňská totiž v druhém dnešním utkání porazila Španělku Garbiňe Muguruzaovou 7:6 a 6:3. Kuzněcovová tím pádem má poprvé v kariéře na Turnaji mistryň jisté semifinále

Kuzněcovová, která se až zarážejícím způsobem vyrovnává s náročným programem svých posledních týdnů, má na kontě Bílé skupiny dvě třísetové výhry, postup do semifinále ovšem ještě zajištěn nemá. Ve hře o postup je stále také česká hráčka, která se v pátek v závěrečném duelu skupiny utká s Polkou Agnieszkou Radwaňskou, s níž má špatnou bilanci 0:6 na zápasy.

Čtyřiadvacetiletá Češka se s jednatřicetiletou Ruskou utkala podruhé v kariéře, a to s vědomím, že před dvěma měsíci v Cincinnati dokázala dvojnásobnou grandslamovou šampionku přehrát.

"Samozřejmě jsem trochu zklamaná, že to takhle skončilo, ale určitě zůstávám pozitivní a koukám se dopředu," řekla Plíšková. "Bohužel mi vůbec nešel první servis, to byl asi největší problém. S ní je to strašně těžké přes výměny, ona prostě nezkazí. První servis by mi pomohl, ale dneska to byla tragédie," uvedla Plíšková, která má nejvíce es v sezoně, ale tentokrát si pomohla esem jen dvakrát.

I tentokrát začala lépe a v prvním setu těžila z výborného podání i nebezpečného returnu. Brzy sebrala Kuzněcovové podání a náskok si uhlídala až do závěru prvního dějství.

Plíšková promarnila vedení 40:0 při podání ruské tenistky, ale výhodu už v brejk proměnila a pak první sadu uzavřela jistým vystoupením na servisu čistou hrou. "V první sadě nehrála nejlépe a já lépe podávala, hrála jsem rychleji a ona neměla čas," uvedla Plíšková.

Ve druhém setu ale bojovná Ruska převzala iniciativu, naopak Plíšková častěji chybovala a trpěla kvůli stále nižšímu procentu trefeného prvního podání. Logickým důsledkem bylo vyrovnání setů na 1:1.

I ve třetím dějství Češka proti skvěle se pohybující sokyni dlouho zaostávala, stejně jako v pondělním utkání proti Španělce Garbiňe Muguruzaové se ale včas probudila a nepříznivé skóre dotáhla. V koncovce ovšem více kvalit prokázala nejhůře nasazená hráčka singapurského šampionátu.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Bílá skupina:

Kuzněcovová (8-Rus.) - Karolína Plíšková (4-ČR) 3:6, 6:2, 7:6 (8:6), A. Radwaňská (2-Pol.) - Muguruzaová (5-Šp.) 7:6 (7:1), 6:3.