Plíšková se stala první Češkou v čele světového žebříčku! Prohru Halepové sledovala na telefonu

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 11. 7. 2017 20:50
Karolína Plíšková se stane novou tenisovou jedničkou ve dvouhře. Rozhodla o tom výhra Johanny Kontaové ve čtvrtfinále Wimbledonu proti Rumunce Simoně Halepové.
Karolína Plíšková na Wimbledonu 2017
Karolína Plíšková na Wimbledonu 2017 | Foto: Reuters

Londýn - Tenistka Karolína Plíšková se stane po Wimbledonu první českou světovou jedničkou v ženské dvouhře. Na první místo se v pondělí posune díky dnešní porážce Rumunky Simony Halepové ve čtvrtfinále londýnského grandslamu s Britkou Johannou Kontaovou 7:6, 6:7 a 4:6. V čele vystřídá Němku Angelique Kerberovou.

"Jsem nesmírně šťastná, splnil se mi sen. Vzpomínám na své první tenisové krůčky, tohle je meta, na kterou chce dosáhnout každý, kdo tenhle sport miluje," uvedla rodačka z Loun na svém webu.

Pětadvacetiletá Plíšková sice vypadla ve Wimbledonu už ve druhém kole, ale na kontě bude mít v novém vydání žebříčku dvouhry 6855 bodů. Kerberová neobhájila body za loňské finále a s 5957 body se propadne. Halepová bude mít díky účasti ve čtvrtfinále 6670 bodů a zůstane druhá.

"Ideální je podpořit to zároveň nějakým skvělým výsledkem přímo na kurtu, ale stát se světovou jedničkou je ukazatelem dlouhodobé výkonnosti, ne jen jednoho povedeného turnaje," dodala Plíšková.

Nová světová královna prožila především skvělou první polovinu roku. "Letos se mi opravdu daří, až na pár výjimek. Být světovou jedničkou je pro mě obrovská zodpovědnost. Cítím velké odhodlání, budu dál tvrdě trénovat a chci ukázat, že si tenhle status právem zasloužím," uvedla.

Momentálně trénuje v Monaku a závěr duelu, který rozhodl o jejím žebříčkovém posunu, sledovala. "Byla jsem si s přítelem zahrát tenis a když jsme dohráli, sledovali jsme posledních pár míčků zápasu Halepové na telefonu," přiznala.

Světovými jedničkami byli z českých tenistů dosud jen Ivan Lendl a Martina Navrátilová, ale té se to povedlo už v barvách USA, kam emigrovala v roce 1975. O československé občanství přišla a získala ho zpět až o 33 let později.

 

Právě se děje

Další zprávy