Plíšková poslala soupeřku do kotrmelců, obvázaná Muchová neprolomila německou zeď

Plíšková poslala soupeřku do kotrmelců, obvázaná Muchová neprolomila německou zeď
Karolína Plíšková si celý první týden přála, aby si jako bývalá světová jednička zahrála na velkém kurtu.
Povedlo se jí to až ve čtvrtfinále, kdy její zápas proti Švýcarce Viktoriji Golubicové dali pořadatelé na kurt číslo jedna, tedy druhý největší v All England Clubu. A Češka na něm začala ve velkém stylu.
Golubicová sice pěkně trefovala svůj pověstný jednoručný belkhend, díky kterému se jí přezdívá "Federer v sukni", ale nebylo jí to moc platné.
Češka jí tlačila ze servisu, na returnu se dobře pohybovala a brzy se dostala do rychlého vedení.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
6. 7. 2021 19:07
Podívejte se na obrázky ze čtvrtfinále tenisového Wimbledonu, do kterého zasáhly i Karolíny Plíšková a Muchová.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy