Plíšková slaví jedenáctý titul. V Tokiu porazila vítězku US Open Ósakaovou

Aktualizováno 23. 9. 2018 8:20
Karolína Plíšková se díky triumfu posune na sedmou příčku v žebříčku WTA právě před Ósakaovou.
Karolína Plíšková ve finále turnaje v Tokiu.
Karolína Plíšková ve finále turnaje v Tokiu. | Foto: Reuters

Tokio - Tenistka Karolína Plíšková získala druhý titul v sezoně a jedenáctý v kariéře. Po dubnovém triumfu ve Stuttgartu se dnes radovala v Tokiu, kde porazila vítězku US Open Naomi Ósakaovou z Japonska dvakrát 6:4.

Šestadvacetiletá Plíšková slavila jednačtyřicátý vítězný zápas v sezoně a posune se na sedmé místo žebříčku WTA právě před Ósakaovou. V Tokiu navázala na krajanku Petru Kvitovou, která zde nenašla přemožitelku před pěti lety.

Plíšková se ve finále opírala o skvělý servis. Sice nedávala tolik es, ale při svém podání ztratila jen dvanáct míčků. Soupeřce nepovolila ani jeden brejkbol a sama udeřila dvakrát. Poprvé v poslední hře první sady a pak ve druhém setu čistou hrou na 5:4. Zápas ukončila 11 míčky v řadě a dvěma esy. "Podání mě podrželo a to byl klíč k utkání, ale i ve výměnách jsem byla silná," řekla.

"Jsem ráda, že jsem nemusela do třetího setu. Ale někdy to tak je, že musíte bojovat v těžkých zápasech o finále a v tom přijde nejsnadnější zápas," usmála se Plíšková, která všechna předchozí kola v Tokiu hrála na tři sety a ve čtvrtfinále s Američankou Alison Riskeovou odvrátila hrozbu vyřazení při dvou mečbolech. "Každá výhra mi dodává sebevědomí a doufám, že v tom budu pokračovat."

Kupodivu unaveně působila Japonka, i když cestou do finále neztratila ani set. Ósakaová prohrála poprvé po deseti výhrách. "Pomohla mi chybami a vypadala vyčerpaněji. Nesnažila jsem se ji přestřílet, protože hraje agresivněji než já, ale byla jsem trpělivější, hrála přes její bekhend a stačilo to," popsala Plíšková.

Díky tokijskému vavřínu se dostane v pořadí sezony na osmé místo zajišťující start na Turnaji mistryň. O cestu na vrchol roku do Singapuru ale bude muset ještě bojovat příští týden na turnaji ve Wu-chanu a poté v Pekingu.