Plíšková obhájila a začíná sezonu výhrou v Brisbane. Keysovou umořila v dlouhé bitvě

12. 1. 2020 7:32
Karolína Plíšková poprvé v kariéře obhájila titul na okruhu WTA. Česká tenistka ve finále v Brisbane porazila Američanku Madison Keysovou 6:4, 4:6, 7:5 a stejně jako loni na tamním turnaji zahájila rok vavřínem.
Karolína Plíšková vítězí v Brisbane 2020 nad Naomi Ósakaovou
Karolína Plíšková vítězí v Brisbane 2020 nad Naomi Ósakaovou | Foto: ČTK

Plíšková vyhrála trofej v Brisbane už potřetí, poprvé to dokázala roce 2017. "Je to pro mě zaslíbené místo, hraje se mi tady skvěle," řekla rodačka z Loun při vyhlášení, se třemi tituly a sedmnácti vyhranými zápasy nejúspěšnější hráčka v Brisbane.

Celkově si připsala 16. turnajové vítězství. Díky tomu si upevnila pozici světové dvojky a druhé nasazené pro blížící se grandslam Australian Open.

V Brisbane slavila titul i Barbora Strýcová. Světová jednička ve čtyřhře uspěla s tchaj-wanskou hráčkou Sie Šu-wej. Ve finále si poradily s domácí Ashleigh Bartyovou a Nizozemkou Kiki Bertensovou 3:6, 7:6 a 10:8 po odvrácení mečbolu.

Ve vyrovnané finálové bitvě dvouhry plné tvrdých servisů a úderů od základní čáry udeřila Plíšková brejkem v deváté hře. Ve druhém setu šla do vedení na 3:2, ale výhodu neudržela a v desáté hře přišla podruhé o servis i o druhý set.

V rozhodujícím dějství podávala Plíšková za stavu 5:4 na výhru, ale Keysová, semifinálová přemožitelka Petry Kvitové, ještě konec odmítla. Vzápětí ale Plíšková znovu vzala soupeřce servis a čistou hrou utkání uzavřela.

Plíšková titulem zahájila spolupráci s novou trenérskou dvojicí - Venezuelanem Danielem Vallverduem a Ukrajinkou Olgou Savčukovou. "Dani je v Brisbane zvyklý vyhrávat a s Olgou jsem ještě neprohrála, máme druhý titul," připomněla Plíšková, že Vallverdu byl v Brisbane u dvou titulů Brita Andyho Murayho a za pomoci Savčukové loni ovládla premiérový ročník turnaje v čínském Čeng-čou.

Při slavnostním vyhlášení převzala trofej pro vítězku od někdejší světové jedničky Australanky Evonne Goolagongové Cawleyové.

Tenisový turnaj žen v Brisbane (tvrdý povrch, dotace 1,5 mil. dolarů):

Dvouhra - finále:

Karolína Plíšková (2-ČR) - Keysová (8-USA) 6:4, 4:6, 7:5.

Čtyřhra - finále:

Strýcová, Sie Šu-wej (1-ČR/Tchaj-wan) - Bartyová, Bertensová (Austr./Niz.) 3:6, 7:6 (9:7), 10:8.