Plíšková: Nechápu, proč zatáhli střechu. Že jsou důležitější věci, vím i bez války

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 6. 2022 20:07
Pravidlo, že po porážkách nikdy nesmutní dlouho, platilo i tentokrát. Loňská finalistka Karolína Plíšková skončila ve druhém kole Wimbledonu, na centrálním kurtu padla s domácí Katie Boulterovou. Hrálo se pod zataženou střechou, přestože nespadla ani kapka. Česká tenistka nechápala proč.
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: Reuters

Londýn (od našeho zpravodaje) - Zrána ještě předpovědi počasí v Londýně hovořily o možnosti dešťových přeháněk v odpoledních hodinách. Kolem poledne se ale obavy definitivně rozptýlily. Přesto byla při nástupu Plíškové s Boulterovou na hlavní wimbledonskou scénu střecha zatažená.

"Vůbec jsem to nepochopila. To mělo pršet? Teď už je zase normálně otevřená, což by bylo pro mě lepší," litovala česká tenistka hodinu po skončení duelu. 

"Podmínky bez střechy jsou rychlejší, živější. Aspoň mi to tak přijde. Celou dobu tady trénuju bez střechy. Neprohrála jsem kvůli tomu, ale bylo by to lepší. Teď už je to jedno. Jen nevím, proč zatahují střechu, když neprší," krčila rameny Plíšková.

Uzavřený centrkurt překvapil i její přemožitelku. 

"Bylo to nečekané, zjistila jsem to až pět minut před nástupem na kurt. Nikdy jsem pod střechou nehrála, tak bylo hezké se s ní seznámit," brala Boulterová kontroverzní rozhodnutí pořadatelů logicky pozitivněji.

"Prvních pár gamů bylo ošemetných. Musely jsme si zvyknout. Ale ano, překvapilo mě to. Není moje práce se tím zabývat, prostě takhle rozhodli pořadatelé," odtušila pětadvacetiletá rodačka z Leicesteru, až 118. hráčka světa.

Od dvojnásobné grandslamové finalistky se Boulterová, která ji porazila i minulý týden v Eastbourne, dočkala zasloužené pochvaly.

"Je to dobrá hráčka. Neměla co ztratit. Do poslední chvíle neudělala žádnou megachybu. Výborně servírovala, nedávala mi moc šancí na brejk. Žádnou slabinu u ní nevidím," řekla Plíšková a sebe pokárala zejména za nevýrazný výkon na returnu.

Boulterovou hnali místní fanoušci, to však české tenistce nevadilo. "Atmosféra byla super, bylo skoro plno. Alespoň to trochu žilo," prohlásila. 

Ačkoli brzké vyřazení Plíškovou mrzelo, hroutit se z něj nebude. "Spokojená s výsledkem rozhodně nejsem. Ale mám odsud hezké vzpomínky, což jedna porážka nezmění."

"Tenis je furt jen povolání, někdy i koníček, ale spíš častěji povolání. Snažím se to brát normálně, porážek už bylo hodně a vítězství taky. Není to nic, co by se nedalo zvládnout," dodala s nadějí, že letos zejména na betonech ještě něco dobrého předvede.

"Zranění mě zastavilo. Loni jsem byla rozjetá, hrála jsem dobře i na Masters. Já vím, že mně pauzy úplně nevyhovují. Teď už jsem v pohodě, herně i fyzicky. Rok je takový, jaký je. Teď si odpočinu a věřím, že ještě nějaké dobré zápasy odehraju."

Sedmé hráčce světového žebříčku se ani v době, kterou výrazně proměnil nejprve covid a poté válka na Ukrajině, nemění pohled na svět.

"Že jsou důležitější věci, to vím i bez války. Na svět mám pohled pořád stejný. Věci se děly předtím i teď. Vždycky se bude něco dít," uvedla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Za prvních sedm měsíců roku se v Česku nejvíce elektřiny vyrobilo z hnědého uhlí

Za prvních sedm měsíců letošního roku se nejvíce elektřiny vyrobilo v České republice z hnědého uhlí. Připadá na něj 38,4 procenta vyrobené elektřiny. Na druhém místě jsou jaderné elektrárny, které vyrobily 36,7 procenta elektřiny. Vyplývá to z informací interaktivního modulu Energostat oborového webu oEnergetice.cz.

Třetím největším producentem elektřiny v ČR byly v prvních sedmi měsících roku plynové zdroje, vyrobily 7,4 procenta elektrické energie. Solární elektrárny se na výrobě podílely z 3,7 procenta, biomasa 3,1 procenty a ostatní obnovitelné zdroje třemi procenty. Vodní elektrárny vyrobily 2,8 procenta elektřiny, ukazují data.

Statistika za leden až červenec letošního roku odráží situaci za celý loňský rok. V České republice se loni vyrobilo 84,9 terawatthodin (TWh) elektřiny, což je meziroční nárůst o 4,3 procenta. Největší podíl na výrobě mělo hnědé uhlí, z něhož se vyrobilo 31,4 TWh elektřiny. Na druhém místě jsou jaderné elektrárny, které vyrobily 30,7 TWh elektřiny.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Celníci odhalili nelegální výrobce cigaret, daňové úniky přesáhly 170 milionů korun

Celníci během dvou rozsáhlých razií na několika místech republiky objevili tuny tabáku, miliony kusů cigaret či velmi výkonné linky na výrobu cigaret a dalších tabákových výrobků. Rozkryli daňové úniky za dohromady víc než 170 milionů korun, informovala dnes mluvčí celníků Martina Kaňková. Po první akci policisté obvinili 14 osob z krácení daní. Při druhé odkryli mezinárodní skupinu osob, která obchodovala s nelegálně vyráběnými cigaretami na území více států. Stíhají 12 podezřelých.

Při první akci s krycím názvem Kolosseum odhalili celníci daňový únik ve výši nejméně 130 milionů korun. Při prohlídkách našli na Olomoucku sklad a kompletní výrobní linku a technologii na výrobu cigaret, balicí linku na cigaretové krabičky, sušárnu na tabák a dieselagregát na výrobu elektrické energie.

Během druhé akce nazvané Capello celníci na Plzeňsku a v Praze zajistili více než šest milionů cigaret, dvě tuny tabáku, dvě tuny tabákového odpadu, komponenty k výrobě cigaret a výrobní linku na výrobu cigaret. Způsobenou škodu na spotřební dani vyčíslili v tomto případě na víc než 43 milionů korun.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu hlásí přes 50 tisíc podpisů pro prezidentskou volbu

Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková nasbírala dostatek petičních podpisů k podání prezidentské kandidatury. Ke konci července jich měla 51 tisíc, sdělil její manažer Petr Viktorýn. Přes 50 tisíc potřebných podpisů již dříve oznámil i podnikatel Tomáš Březina a Jiří Kotáb. Další kandidáti hlásí desítky tisíc podpisů občanů. Za jejich sběr někteří z nich platí brigádníkům řádově desítky korun za podpis, část uchazečů o Hrad ale spoléhá na dobrovolníky.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Pumový útok v kábulské mešitě si vyžádal přes dvacet obětí

Nejméně 21 lidí včetně prominentního klerika zahynulo ve středu večer při pumovém útoku v kábulské mešitě. Podle nejnovějších informací tamní policie utrpělo zranění dalších 33 lidí včetně pěti dětí. Bilance ale může ještě stoupat. Někteří svědci hovoří až o 25 obětech. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, informovala dnes agentura AP s odvoláním na místní policii.

Silný výbuch mešitou otřásl v době večerních modliteb. Podle očitých svědků byl pachatelem sebevražedný útočník.

Jde o další ze série útoků, které zemi sužují rok poté, co moc převzalo povstalecké hnutí Tálibán. Za řadu z nich je zodpovědná místní odnož radikální organizace Islámský stát, která se zaměřuje na cíle spojené s Tálibánem i na civilisty.

Minulý týden se Islámský stát přihlásil k zodpovědnosti za smrt význačného duchovního z řad Tálibánu, který byl zabit ve svém náboženském středisku v Kábulu.

Mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid útoky odsoudil a prohlásil, že "pachatelé podobných zločinů budou brzy pohnáni před spravedlnost a potrestáni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy