Muži, kteří protestují, jsou slaboši, říká Plíšková. Za rovné odměny ale nebojuje

av av
31. 5. 2020 13:21
Karolína Plíšková podporuje spojení ženského a mužského tenisu pod jednu asociaci. "Pomohlo by nám to," prohlásila česká jednička v rozhovoru pro agenturu PA Media.
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: Reuters

O spojení ATP a WTA pod jednu pomyslnou střechu se výrazněji mluví od poloviny dubna, kdy se k tématu pozitivně vyjádřil Roger Federer.

Vzápětí vyšlo najevo, že obě hlavní tenisové organizace o případné fúzi jednají už od začátku letošního roku.

Nápad získal silnou podporu mezi velkými tenisovými osobnostmi, z těch českých se okamžitě pro vyslovila Petra Kvitová. A jak vyšlo najevo nyní, spojení by se zamlouvalo také Plíškové.

"Ženské túře by to mohlo jen a jen pomoci. Nevím, o čem se jedná konkrétně, ale pokud je šance říct ano, pak říkám ano," uvedla v rozhovoru s tím, že realizace  může trvat roky. 

Na otázku, zda by revoluční změna pomohla k zavedení rovných odměn na všech turnajích, nejen na grandslamech, ovšem odpověděla následovně.

"O tom pochybuji a není to pro mě rozhodně to hlavní. Nepotřebuji mít stejné peníze jako muži, jde mi spíš o to mít stejnou šanci nastoupit na centrálním kurtu nebo hrát zápas, který přenáší televize. Se změnou, o které mluvíme, by to mohlo být reálnější."

Na druhou stranu jí vadí muži, kteří proti srovnání odměn otevřeně vystupují.

"Nemám ráda muže, kteří si stěžují a vehementně odmítají, abychom dostávaly stejně peněz. Myslím, že je to od nich velmi slabošské," prohlásila rázně. 

Argument o zápasech hraných na tři vítězné sety nebere jako relevantní. "To je jen na grandslamech. Rozumím tomu, že hrají déle, ale přece jen jsou to muži, jsou silnější než my," uvedla. "Nevím, proč by se měli muži a ženy neustále srovnávat," dodala.

Světová trojka, která nehrála soutěžní zápas od únorového turnaje v katarském Dauhá, minulý týden zrušila účast na podniku O pohár prezidenta ČTS v pražské Stromovce.

Příští týden se ale chystá na Štvanici, kde se za zavřenými dveřmi na antuce odehraje LiveScore Cup. Kromě ní se zúčastní její sestra Kristýna, Markéta Vondroušová, Barbora Strýcová, Karolína Muchová nebo Ruska žijící v Praze Jekatěrina Alexandrovová.

"Moc se na to těším, je to už strašně dlouhá doba bez zápasů. Chybí mi to. Hrála jsem proti trenérům, teď už bych si ale zase ráda zahrála proti holkám. Obsazení bude kvalitní," podotkla.

Plíšková stále doufá, že se v srpnu rozjedou ostré turnaje na amerických betonech.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy