Plíšková nabírá před French Open formu. Ve Štrasburku je poprvé v sezoně v semifinále

19. 5. 2022 17:20
Tenistka Karolína Plíšková porazila na antukovém turnaji ve Štrasburku Marynu Zanevskou z Belgie 6:4, 7:6 a v generálce na grandslam Roland Garros postoupila poprvé v sezoně do semifinále.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Nasazená jednička vyhrála letos poprvé tři zápasy za sebou a mezi čtyři nejlepší hráčky turnaje WTA Tour se probojovala poprvé od loňského srpna. V boji o finále vyzve 81. ženu světa Kaju Juvanovou ze Slovinska.

Třicetiletou Plíškovou dělí dvě výhry od toho, aby navázala ve Štrasburku na loňský triumf krajanky Barbory Krejčíkové. Ta se kvůli zdravotním potížím s loktem z turnaje odhlásila.

Rodačka z Loun dostala místo ní divokou kartu i post nasazené jedničky. Plíšková bude bojovat o 33. finále v kariéře a usiluje o sedmnáctý titul. Už teď jde o její nejlepší turnaj od prosincové zlomeniny zápěstí.

Plíšková zahájila duel proti 65. hráčce světa Zanevské lépe a potřetí získala ve Štrasburku úvodní set. V jeho závěru za stavu 5:4 využila při soupeřčině podání první setbol a nezaváhala.

Vyrovnaný boj pokračoval i ve druhé sadě, kdy belgická soupeřka dvakrát prolomila servis Plíškové a servírovala za stavu 5:4 na zisk setu. Nabídnutou možnost ale nevyužila a utkání dospělo do tie-breaku.

V něm měla Zanevská další šanci utkání dotáhnout do třetí sady a při vedení 6:2 měla k dispozici čtyři setboly. Ani jeden ale neproměnila, osmá hráčka světa Plíšková šesti míči za sebou vývoj otočila a vyhrála zkrácenou hru 8:6.

V semifinále narazí česká dvojka na Juvanovou, která předtím porazila jinou Belgičanku Elise Mertensovou 7:6, 6:4. S o devět let mladší Slovinkou se dvojnásobná grandslamová finalistka Plíšková utká poprvé v kariéře.

Tenisový turnaj žen ve Štrasburku (antuka, dotace 251.750 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále: Karolína Plíšková (1-ČR) - Zanevská (Belg.) 6:4, 7:6 (8:6), Juvanová (Slovin.) - Mertensová (4-Belg.) 7:6 (7:3), 6:4