Plíšková je po skreči Japonky už ve čtvrtfinále, slaví i Šafářová, Strýcová dostala výprask

Aktualizováno 10. 8. 2017 22:05
Karolína Plíšková je na turnaji v Torontu už ve čtvrtfinále. Světová jednička rozehrála třetí set vyrovnané bitvy s Japonkou Naomi Ósakovou, když jí soupeřka vzdala pro zranění břicha. Do poslední osmičky se probojovala také Lucie Šafářová. Končí naopak Barbora Strýcová, které Rumunka Simona Halepová povolila jediný gem.
Plíšková je po skreči Japonky už ve čtvrtfinále | Video: Asociated Press

Toronto - Tenistka Karolína Plíšková si na turnaji v Torontu zahraje čtvrtfinále. Světové jedničce usnadnila ve třetím kole postup Naomi Ósaková z Japonska, která utkání kvůli zranění břišních svalů za stavu 0:1 v rozhodující třetí sadě vzdala.

"Předně je mi líto, že Naomi musela vzdát, hlavně v druhém setu hrála skvěle. Jsem samozřejmě ráda, že jsem postoupila. Dnes můžu být spokojená s tím, jak jsem servírovala," hodnotila zápas česká tenistka.

Plíšková, jež startuje na prvním turnaji v roli světové jedničky, vyhrála první set 6:2. Ve druhém se ale Ósaková zlepšila a po vítězství 7:4 tie-breaku vyrovnala. Hned v úvodní hře rozhodující sady ale padesátá tenistka žebříčku ztratila servis a vzápětí si zavolala lékaře. Po krátké poradě utkání vzdala.

"Proti tobě nemůžu servírovat slabě," řekla Japonka u sítě Plíškové, když jí podávala ruku.

O postup do semifinále si pětadvacetiletá Plíšková zahraje s bývalou světovou jedničkou Dánkou Caroline Wozniackou, která porazila Polku Agnieszku Radwaňskou. S Wozniackou se česká hráčka utkala letos už třikrát a dvakrát vyhrála.

Z postupu se raduje také Lucie Šafářová, která v třísetové bitvě přehrála Rusku Jekatěrinu Makarovovou 6:3, 6:7 a 6:2. Češka první sadu vyhrála nad Makarovovou 6:3 poté, co si Ruska nechala ošetřit záda, pak ale promarnila vedení 5:2, jeden mečbol a druhou sadu ztratila v tie-breaku.

V rozhodujícím setu si česká tenistka vypracovala náskok 5:0 a nakonec ho ovládla poměrem 6:2. Její další soupeřkou bude buď nasazená trojka Angelique Kerberová z Německa, nebo Američanka Sloane Stephensová, přemožitelka Petry Kvitové.

Dohrála naopak Barbora Strýcová. Světové dvojce Simoně Halepové z Rumunska příliš odporu nekladla a prohrála 1:6 a 0:6. Strýcová dokázala s Halepovou držet krok jen v úvodu prvního setu, pak zápas zcela ovládla favorizovaná soupeřka a získala jedenáct gamů za sebou. Česká tenistka sice odvrátila tři mečboly, ale nakonec s obhájkyní titulu a předloňskou finalistkou prohrála přesně za hodinu.

Barbora Strýcová dostala výprask od Rumunky Simony Halepové | Video: Asociated Press

Tenisový turnaj žen v Torontu (tvrdý povrch, dotace 2,735.139 dolarů):

Dvouhra - 3. kolo:

Karolína Plíšková (1-ČR) - Ósaková (Jap.) 6:2, 6:7 (4:7), 1:0 skreč, Garciaová (Fr.) - Bellisová (USA) 6:4, 6:2, Šafářová (ČR) - Makarovová (Rus.) 6:3, 6:7 (3:7), 6:2, Wozniacká (6-Dán.) - A. Radwaňská (10-Pol.) 6:3, 6:1, Halepová (2-Rum.) - Strýcová (ČR) 6:1, 6:0.

Čtyřhra - 2. kolo:

L. Kičenoková, Melicharová (Ukr./USA) - Chia-jung Chuang, Voráčová (Tchaj-wan/ČR) 6:4, 6:3.