Plíšková je po Roland Garros v žebříčku sedmá, Kvitová osmá. Vedou oba vítězové

ČTK ČTK
11. 6. 2018 7:22
Čtyři z nejlepších jedenácti deblistek světa jsou z Česka, triumf z Paříže pomohl Kateřině Siniakové i Barboře Krejčíkové.
Karolína Plíšková na French Open
Karolína Plíšková na French Open | Foto: Reuters

Londýn - Karolína Plíšková klesla po antukovém Roland Garros ve světovém tenisovém žebříčku na sedmé místo, Petra Kvitová zůstala osmá. Vedou pařížští vítězové Rafael Nadal a Simona Halepová.

Plíšková nezopakovala na French Open loňské semifinále a vypadla ve třetím kole stejně jako Kvitová. Obě Češky v žebříčku přeskočila americká finalistka Sloane Stephensová, která si vylepšila životní maximum na čtvrté místo.

Ve čtyřhře jsou mezi jedenácti nejlepšími deblistkami světa čtyři české zástupkyně. Pátá je Andrea Sestini Hlaváčková, sedmá Barbora Strýcová, nedělní pařížský triumf vynesl Kateřinu Siniakovou na šesté a Barboru Krejčíkovou na 11. místo.

V pořadí mužské dvouhry je Tomáš Berdych devatenáctý, Jiří Veselý vypadl z první stovky. Nečekaný italský semifinalista pařížského grandslamu Marco Cecchinato si polepšil o 45 míst a patří mu 27. pozice.

 

Právě se děje

před 20 minutami

ČSA zastavují přímou leteckou linku mezi Prahou a Soulem

České aerolinie s okamžitou platností pozastavují přímé letecké spojení mezi Prahou a jihokorejským Soulem.

Aerolinky podle slov své mluvčí Vladimíry Dufkové tak reagují na rostoucí obavy v souvislosti se šířením koronaviru a prudký propad poptávky po letech ČSA do/ze Soulu. Linka je zatím zrušena na neurčito.

Klientům, kteří budou zrušením letů dotčeni, umožňují ČSA vrácení peněz v plné výši nebo přesměrování na lety s jinými dopravci.

Další zprávy