Plíšková je královnou es, Vondroušová šlape na paty Sereně. Tak Češky vládnou tenisu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 4. 2019 6:16
Projděte si zajímavosti ze světa statistik tenisového okruhu WTA, kde jsou po první čtvrtině sezony vidět především české hráčky.

Procento prvního servisu - 9. Karolína Muchová

Karolína Muchová na turnaji v Dauhá
Karolína Muchová na turnaji v Dauhá | Foto: Reuters

Vycházející česká hvězda letošní sezony Karolína Muchová má solidní první servis. Možná nedá takovou ránu jako její krajanky Kvitová nebo Plíšková, ale často jde hned první do kurtu.

Na to, že se v žebříčku řadí až na přelom první a druhé stovky, patří na deváté místo v procentech prvního servisu. 70,4 procent jejího prvního podání jde do kurtu. Nejlepší je v tomto ohledu Rumunka Monica Niculescuová, která zjevně neservíruje tak na riziko a je na 77,5 procentech.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy