Plíšková je královnou es, Vondroušová šlape na paty Sereně. Tak Češky vládnou tenisu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 4. 2019 6:16
Projděte si zajímavosti ze světa statistik tenisového okruhu WTA, kde jsou po první čtvrtině sezony vidět především české hráčky.

Počet dvojchyb - 1. Petra Kvitová

Petra Kvitová na turnaji v Miami.
Petra Kvitová na turnaji v Miami. | Foto: Reuters

Také pro Petru Kvitovou je servis klíčovou zbraní. Bohužel se to projevuje i v negativních statistikách. Současná světová trojka je momentálně první v dvojchybách na okruhu.

Vyrobila jich celkem 129 (téměř pět na zápas), druhá Švýcarka Belinda Bencicová má na kontě 94 dvojchyb, třetí příčku opanuje Američanka Sofia Keninová s číslem 88.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy