Plíšková ani na šestý pokus neprošla přes první kolo. Prohrála s Cornetovou

23. 5. 2021 16:28
Tenistka Kristýna Plíšková prohrála na antuce ve Štrasburku s Alizé Cornetovou a ani na šestý pokus v této sezoně neprošla na okruhu WTA přes 1. kolo. Francouzské soupeřce, která domácí turnaj v roce 2013 ovládla, podlehla 4:6, 5:7.
Kristýna Plíšková
Kristýna Plíšková | Foto: ČTK

Devětadvacetiletá Plíšková, jež se naposledy po úvodním zápase loučila v březnu v Miami, vstoupila do zápasu s Cornetovou ztrátou podání a prohrávala 0:3. Přestože pak dokázala manko stáhnout, vyrovnat se jí nepodařilo. Cornetová proměnila tři brejkboly, zatímco Plíšková jen dva.

Ve druhém setu byla česká tenistka dlouho lepší a za stavu 5:4 mohla sadu dopodávat. Místo toho ale dvakrát za sebou přišla o servis a Cornetová po hodině a 42 minutách proměnila první mečbol.

Tenisový turnaj žen ve Štrasburku (antuka, dotace 189.708 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Cornetová (Fr.) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:4, 7:5, Burelová (Fr.) - Gračovová (Rus.) 6:3, 6:1.