"Petro, nikam se nehýbej". Nadal i Serena rozesmáli Kvitovou, hrálo se pro Austrálii

av av
15. 1. 2020 21:55
Parádní tenisovou zábavu a významnou finanční pomoc přinesla charitativní exhibice hraná v Melbourne za účasti největších hvězd. Zapojila se i Petra Kvitová, která si zahrala čtyřhry po boku legend - Rafaela Nadala a Sereny Williamsové.
Serena Williamsová a Petra Kvitová během exhibice Rally for Relief. | Video: Reuters
Charitiativní tenisová exhibice Rally for Relief. | Foto: ČTK
Charitiativní tenisová exhibice Rally for Relief. | Foto: ČTK
Charitiativní tenisová exhibice Rally for Relief. | Foto: ČTK
Charitiativní tenisová exhibice Rally for Relief. | Foto: ČTK

V aréně Roda Lavera nastoupil tým Sereny Williamsové proti partě vedené Caroline Wozniackou, která se na nadcházejícím Australian Open rozloučí s profesionální tenisovou kariérou.

V prvním týmu si zahráli Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem a také česká hvězda Petra Kvitová. Wozniacká měla v týmu Stefanose Tsitsipase, Alexandera Zvereva, Naomi Ósakaovou a Coco Gauffovou.

Obě kapitánky ale měly možnost vytáhnout jedno eso z rukávu. A tak se skvěle se bavícím divákům představili také Roger Federer a Nick Kyrgios. Oba si vysloužili stejně hromový aplaus.

Federer je prostě Federer a "zlobivé dítě" světového tenisu zase mělo celkou akci na svědomí. S nápadem pomoci obětem katastrofálních požárů tímto způsobem přišel právě tento Australan před týdnem během týmového ATP Cupu. 

Dvouapůlhodinová akce nabídla celou řadu zápasů. Petra Kvitová nastoupila do čtyřhry se Serenou Williamsovou, a také s Rafaelem Nadalem.

Ten pobavil publikum i samotnou Češku, když ji během výměny usměrňoval. "Petro, zůstaň tam, kde jsi. Nehýbej se," poradil jí a Kvitová ráda a se smíchem vyhověla.

Video s výměnou pak sdílela na sociálních sítích s popiskem: "Cokoli řekneš, Rafo!"

Zábavné momenty přinesla i čtyřhra mezi Djokovičem a Nadalem na jedné, a Zverevem a Tsitsipasem na druhé straně.

"Divej se na ně, prý NextGen a jak jsou pomalí," blýskl se bonmotem srbský šampion a připomněl "mladým puškám", že mu je v součtu s Nadalem přes šedesát let.

Nakonec zvítězil tým Sereny Williamsové v těsném poměru 4:3, výsledek ale v tomto případě pochopitelně nebyl důležitý. Akce přinesla 4 826 014 australských dolarů, v přepočtu tedy bezmála 75 milionů korun.

"Je to neuvěřitelné číslo, ale je strašně moc potřeba. Doufám, že je to jen začátek a dáme dohromady ještě mnohem víc peněz. Ale je to úžasný start," prohlásil ve svém proslovu Federer.

Australany pochválil a označil je za vzor pro celý svět v tom, jak rychle a výrazně jsou ochotni pomáhat jiným lidem v nouzi.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy