Pecotič na turnaji ATP kosí hvězdy, když si odskočí z práce. Šéf mě pustil, libuje si

15. 2. 2023 9:34
Matija Pecotič se na turnaji v Delray Beach postaral o jedno z největších překvapení dosavadního průběhu tenisové sezony. Třiatřicetiletý Chorvat, jenž pracuje na plný úvazek ve finančním sektoru, porazil při debutu v hlavní soutěži turnaje ATP Tour 4:6, 6:2, 6:2 bývalého osmého tenistu světového žebříčku Jacka Socka z USA.
Matija Pecotič
Matija Pecotič | Foto: ČTK

Pecotič před dvěma týdny uhrál jen tři gamy v úvodním kole challengeru v Clevelandu, na Floridě ale zvládl dvě kola kvalifikace a poté překvapivě i první zápas v samotném turnaji. Životní vítězství aktuálně 784. hráče světa sledoval z hlediště i šéf jeho firmy, jenž je dlouholetým přítelem jeho slovenského kouče Dominika Hrbatého.

"Odešel jsem dnes brzy z práce. Šéf mě pustil, musel jsem napsat e-mail celému svému týmu. Budu ale muset požádat o další volný den na zítřek," uvedl s úsměvem Pecotič.

Rodák z Bělehradu dosáhl v roce 2015 na své žebříčkové maximum 206. místo. Následně kvůli komplikacím po operaci břicha dočasně tenisu nechal a začal studovat na Harvard Business School, kde znovu objevil lásku ke hře. Minulý měsíc Pecotič reprezentoval Chorvatsko na premiérovém ročníku United Cupu a nyní si poprvé zahrál na turnaji ATP Tour.

"Rozhodně jsem nečekal, že vyhraju, na druhou stranu jsem do zápasu nešel s tím, že určitě prohraju. Díval jsem se na to realisticky. Hrajete proti bývalému členovi Top 10 s množstvím tenisových zkušeností a skvělým servisem. Ale věděl jsem, že pokud dodržím ty dva tři herní systémy, které jsem si připravil, tak budu mít šanci," uvedl Pecotič, jehož v druhém kole čeká čtvrtý americký soupeř za sebou Marcos Giron.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy