Pavlásek s Hradeckou v Hopmanově poháru nestačili na Američany

Aktualizováno 1. 1. 2017 8:36
Český tým v prvním utkání Hopman Cupu podlehl USA 0:3. Adam Pavlásek nejprve prohrál s Jackem Sockem 5:7, 6:3, 3:6, následně Lucie hradecká podlehla Coco Vandewegheové 4:6, 2:6 a českému páru se nevyvedla na závěrečná čtyrhra. V dalším zápase čeká Česko v úterý domácí Austrálie.
Lucie Hradecká
Lucie Hradecká | Foto: Reuters

Perth - Čeští tenisté zahájili Hopmanův pohár porážkou. Lucie Hradecká, náhradnice za zraněnou Petru Kvitovou, s Adamem Pavláskem dnes v australském Perthu prohráli první utkání ve skupině B s americkou dvojicí Coco Vandewegheová a Jack Sock 0:3 na zápasy.

V úvodní dámské dvouhře nestačila 166. hráčka žebříčku WTA Hradecká při své premiéře v exhibičním turnaji smíšených dvojic na světovou šestatřicítku a za 69 minut s Vandewegheovou prohrála 4:6 a 2:6. Pavlásek (75. v pořadí ATP) poté Sockovi (23.) vzdoroval, ale udělal více chyb a soupeři podlehl po setech 5:7, 6:3 a 3:6.

Závěrečná čtyřhra se hrála tzv. systémem Fast4 Tennis, v kterém se hraje set pouze na čtyři vítězné gamy, a český pár prohrál 4:2, 2:4 a 1:4.

V úterý budou hrát Hradecká s Pavláskem proti domácím obhájcům trofeje a ve čtvrtek je čeká Španělsko. Vítěz skupiny si zahraje sobotní finále.

Tenisový Hopmanův pohár v Perthu (Austrálie):

Skupina B:

USA - ČR 3:0

Vandewegheová - Hradecká 6:4, 6:2, Sock - Pavlásek 7:5, 3:6, 6:3, Vandewegheová, Sock - Hradecká, Pavlásek 2:4, 4:2, 4:1.

Austrálie - Španělsko 1:2

Kyrgios - F. López 6:3, 6:4, Gavrilovová - Arruabarrenaová 5:7, 1:6, Kyrgios, Gavrilovová - F. López, Arruabarrenaová 0:4, 2:4.