Parní mašina, co se nezastaví. Martincová udivuje svět buldočím zápalem i tetováním

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 10. 2021 15:06
Při rozhovorech se netají tím, že už jede přes závit. Stejně Tereza Martincová obráží jednu tenisovou akci za druhou a je suverénně nejzarputilejší Češkou na okruhu. Však už se blíží první padesátce žebříčku a registrují ji nejen fanoušci, ale i experti.
Tereza Martincová.
Tereza Martincová. | Foto: Reuters

Ty statistiky budí respekt. Šestadvacetiletá Pražačka obrazila letos už 24 tenisových akcí. Když vezmeme v potaz, že v kalendáři svítí 39. týden, hraje co týden nebo ob týden. Takovou bilancí se nemůže chlubit žádná z českých hráček.

Jen pro srovnání, taková Barbora Krejčíková si doteď zahrála 16 turnajů, Karolína Plíšková 17, Petra Kvitová 18. Když přihlédneme k tomu, že sezona ještě nekončí a už příští týden začíná "pátý grandslam sezony" v Indian Wells, je to pořádný zápřah.

"Je to má nejúspěšnější sezona, ale taky ta nejnáročnější, co jsem kdy zažila. Takhle vyčerpané tělo jsem ještě neměla," přiznala minulý týden v Ostravě, kde došla do čtvrtfinále. 

Přesto se pak sbalila a odjela na další podnik do Chicaga, kde si mimo jiné připsala skalp nasazené Slovinky Tamary Zidanšekové a v osmifinále potrápila i olympijskou vítězku Švýcarku Belindu Bencicovou. 

"Nikdy jsem nehrála tolik těžkých zápasů, ale já potřebuju s těmahle kvalitníma holkama hrát, abych se zase posunula dál," vysvětlila Martincová, proč si nakládá další a další tenisový zápřah.

Její bojovný duch funguje i na kurtu, na kontě má v probíhající sezoně už 38 výher a šplhá k první padesátce. V pondělí si zase o stupínek polepšila a zapsala životní příčku číslo 52 v rankingu. 

"Připadám si jako parní lokomotiva, než se rozběhnu, tak to chvilku trvá," hodnotila se Češka po prohrané bitvě o semifinále v Ostravě.

Martincová často slýchá srovnání s jízdou Krejčíkové, která se ze druhé stovky bleskově prodrala do absolutní špičky. To sama bere jako téměř nezopakovatelný úspěch, přesto skok o 70 příček za tři čtvrtě roku zaslouží obdiv.

"Tereza odehrála na WTA devět čtvrtfinálových zápasů, z toho pět v letošní sezoně," všiml si například Tick Tock Tennis. 

Zajímavá je pro fanoušky nejen bojovnou hrou, ale i potetovanou levou rukou. "Jediná hráčka na okruhu, jejíž tetování nevypadá jako výsledek opilecké sázky," zavtipkoval stejný twitterový účet.

Kromě pouštního turnaje v Indian Wells zasáhne i do listopadového Poháru Billie Jean Kingové poté, co Karolína Muchová, Petra Kvitová i Karolína Plíšková plánují v závěru sezony odpočívat.

V týmu doplní Barboru Krejčíkovou, Kateřinu Siniakovou, Markétu Vondroušovou a Lucii Hradeckou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy