reklama
 
 

Paříž se třese na česko-ruský šlágr. A vře to. Šarapovová už se kvůli Plíškové stihla urazit

2. 6. 2018 6:57
Jedna z hvězdných tenistek skončí před branami osmifinále. Karolína Plíšková a Maria Šarapovová se postaví tváří v tvář na kurtu Philippa Chatriera.

Paříž - Očekávaný duel je tady. Na přetřes přitom přišel už na konci minulého týdne po losování pavouka dvouher na Roland Garros. Bylo jasné, že pokud obě hvězdy zvládnou své úvodní dva zápasy, střetnou se proti sobě v boji o finální šestnáctku. A to se také stalo.

Žhavý souboj se teď logicky stává jedním z největších šlágrů víkendového programu French Open. Nervozita je cítit z obou táborů.

Maria Šarapovová a Karolína Plíšková, vysoké ženy symbolizující minulou a současnou světovou špičku, nastoupí v brzkém odpoledni na nejsledovanější a největší pařížské tenisové jeviště.

O tom, že pořadatelé česko-ruský šlágr nasadí na kurt Philippa Chatriera, nebylo nejmenších pochyb. V Paříži kvůli tomu ale už ve středu vznikl pikantní moment.

Neopatrný novinář ruskou megahvězdu nepříjemně popíchl, ačkoli v tom nebyl naprosto žádný úmysl. Zeptal se na to, zda jak se cítí před návratem na centrální kurt a zda to v ní vyvolává speciální emoce. "Vy už snad znáte program?" divila se jednatřicetiletá Ruska.

Reportér ale odvětil, že je zařazení atraktivního duelu na hlavní stage velmi pravděpodobné. A použil nešťastné zdůvodnění: "Protože je to Plíšková. Takže jaké pocity budete mít…," nedokončil větu. Šarapovová ho zastavila a zavrčela: "Fajn, ale taky je to Šarapovová."

Zvláštní moment ukázal, jak nerada by se momentálně 30. hráčka světového žebříčku vzdávala statusu jedné z největších osobností současného tenisu. Ruska potom konečně odpověděla na otázku.

"Samozřejmě, že si tam zase ráda zahraju. A ano, z pohledu losu jde o očekávaný zápas dvou nasazených hráček, takže lidé na to budou zvědaví," prohlásila šampionka Roland Garros z let 2012 a 2014.

S Plíškovou se dosud utkala jen jednou. Ve finále Fed Cupu v roce 2015. V Praze tehdy zářila, udělala dva body, když kromě Plíškové přehrála i Petru Kvitovou, na vítěznou trofej to ale Ruskám nestačilo.

"Je to už nějaký čas, co jsem proti ní hrála. A tohle bude náš první souboj na antuce. Bude to zajímavé," nechala se Šarapovová slyšet. Duel podle ní bude především o tom, která hráčka bude lépe pracovat na returnu a během prvních úderů výměn. Kdo přebere první iniciativu, měl by mít navrch.

"Dlouhé výměny neočekávám. Ne proti hráčce, jakou je ona," potvrdila a promluvila obdivně o kvalitě podání české královny es. Bylo jí jasné, že její výkon na servisu bude muset být nadprůměrný. "O hry na vlastním podání se musím postarat. A musím podávat lépe, než v posledních dvou zápasech," dodala.

Obdobně mluvila i Plíšková. Také ona cítila, že výkon z úvodních dvou kol pařížského grandslamu by nemusel stačit. Proti velké soupeřce musí jít strmě nahoru.

"Je to velká šampionka," řekla na adresu Šarapovové. "Bude hrát dobře, bude hrát nátlakově, s plnou silou. Ale také vám umí darovat spoustu míčů zadarmo, dělá dvojchyby. Ale viděla jsem jen pár jejích zápasů."

Podle ní bude mít Šarapovová spoustu důvodů chtít vyhrát. "Bude to chtít hodně. Bude to těžké," řekla Plíšková. Na tiskové konferenci přiznala, že už od prvních chvil po zveřejnění losu byl postup do třetího kola a souboj s Ruskou jejím velkým dílčím cílem.

"Pro mě to bude velká výzva. Dobrá soupeřka, dobrý kurt, dobrá atmosféra a doufám, že i dobrý tenis," uvedla světová šestka.

Promluvu o ostře sledované bitvě ukončila symbolicky. Se sebevědomím, bez něhož by v zápase podobného typu neměla šanci uspět. "Věřím, že podávám lépe než ona. To by mohl být klíčový prvek."

Utkání Plíšková vs. Šarapovová, které můžete sledovat v online reportáži na Aktuálně.cz, je na hlavním dvorci naplánován jako druhý v pořadí. První půjdou krátce po 11. hodině na kurtu Španělka Garbině Muguruzaová a Australanka Samantha Stosurová.

Na konec česko-ruského duelu pak budou čekat dva možná největší místní hrdinové: desetinásobný šampion Rafael Nadal a domácí miláček Richard Gasquet.

autor: Aleš Vávra | 2. 6. 2018 6:57

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama