Parádní Lehečkův úspěch. Na "malém" Turnaji mistrů už je v semifinále

10. 11. 2022 16:07
Tenista Jiří Lehečka postoupil na Turnaji mistrů pro hráče do 21 let v Miláně do semifinále.
Jiří Lehečka
Jiří Lehečka | Foto: Reuters

V závěrečném utkání v Zelené skupině porazil historicky první český účastník této soutěže domácího Itala Mattea Arnaldiho 4:3, 4:1, 4:3.

Jednadvacetiletý Lehečka, který je na turnaji čtvrtým nasazeným hráčem, potvrdil proti Arnaldimu roli favorita a zvítězil za hodinu a 20 minut.

Postup si přitom mohl zajistit už ve středu, duel s turnajovou trojkou Brandonem Nakashimou z USA ale ve třech setech prohrál.

Ital měl naopak za sebou nejdelší zápas v pětileté historii turnaje. Krajanovi Francescu Passarovi podlehl po dvou hodinách a 38 minutách.

Ze základní skupiny postoupil Lehečka ze druhého místa za Nakashimou, jenž proti Passarovi vyhrál i třetí zápas v Miláně.

O postup do finále se český talent utká s vítězem Červené skupiny Dominicem Strickerem ze Švýcarska, jenž rovněž vyhrál všechny tři duely.

Semifinálová utkání jsou v Miláně na programu v pátek.

Tenisový Turnaj mistrů hráčů do 21 let v Miláně (tvrdý povrch, dotace 1,4 milionu dolarů):

Zelená skupina: Lehečka (5-ČR) - Arnaldi (9-It.) 4:3 (7:5), 4:1, 4:3 (7:4), Nakashima (4-USA) - Passaro (8-It.) 4:3 (7:4), 4:2, 4:1.