Organizátoři Roland Garros na přeloženém turnaji nic nevydělali. Zavedou noční duely

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 10. 2020 19:32
Organizátoři tenisového Roland Garros uvedli, že na přeloženém grandslamovém turnaji letos nic nevydělali. Vzhledem k tomu, že kvůli pandemii koronaviru přišli o 97 procent očekávaného příjmu ze vstupenek, zachraňovaly jejich finanční situaci smlouvy se sponzory a vysílacími společnostmi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Pořádající Francouzská tenisová federace musela přesunout Roland Garros z tradičního jarního termínu na přelom září a října.

Navíc vzhledem ke koronavirovým opatřením mohlo do areálu jen 1000 lidí denně, což představovalo celkovou ztrátu ze vstupného ve výši 80 až 100 milionů eur (2 až 2,7 miliardy korun).

Prezident tenisové federace Bernard Giudicelli označil i za těchto podmínek konání turnaje za vítězství a zopakoval, že zrušení letošního ročníku bylo "nemyslitelné". "Grandslamy představují pilíře našeho sportu. A tento pilíř zůstal stát," řekl.

Organizátoři doufají, že se příští rok vrátí ke svému tradičnímu termínu na přelomu května a června. Jistotu však vzhledem ke stále složité zdravotní situaci nemají. "Nemáme křišťálovou kouli. Vstupujeme do neznáma," uvedl Giudicelli.

Na příští rok nicméně naplánovali organizátoři novinku v podobě nočního zápasu pod umělým osvětlením. Od prvního pondělí turnaje až do čtvrtfinálových bojů se bude hrát vždy jeden zápas až od 21:00, přičemž ve Francii ho bude vysílat exkluzivně služba Amazon Prime Video. Takzvanou "night session" už mají na US Open i Australian Open.

Kvůli pandemii koronaviru se letos zvládl za normálních podmínek odehrát pouze úvodní grandslam sezony Australian Open. Roland Garros bylo přeloženo a hrálo se s minimem diváků, US Open se konalo v "bublině" s naprostým vyloučením veřejnosti a Wimbledon byl zrušen bez náhrady.

 

Právě se děje

před 23 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Do Česka může přijet pomoci s pandemií až 300 zdravotníků z USA a EU

Do Česka bude moci přijet na pomoc s epidemií nového koronaviru až 300 vojenských zdravotníků z členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie. Možnost jejich až 90denního pobytu ve čtvrtek schválil Senát hlasy 47 ze 48 přítomných členů. Případné působení zahraničních vojáků v České republice podléhá podle ústavních pravidel souhlasu obou parlamentních komor. Dolní komora návrh schválila v úterý.

"V současné době nelze zcela konkrétně specifikovat podobu této pomoci, jelikož se bude odvíjet od možností a nabídky spojeneckých zemí a aktuální potřeby ČR," stojí ve vládních podkladech pro zákonodárce.

Působení armádních lékařů a zdravotníků zatím nabídly po české žádosti Spojené státy. Skupiny Národních gard Texasu a Nebrasky mají mít celkem 28 členů. "Předpokládá se, že by se jednalo celkem o čtyři týmy po zhruba sedmi členech, které by vedl lékař. Americké týmy již mají zkušenost se zvládáním pandemie z USA a měly by vlastní vybavení," uvedla vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy