Obhájkyně titulu Siniaková začala v Šen-čenu hladkou výhrou

ČTK ČTK
31. 12. 2017 8:37
Kateřina Siniaková vykročila k obhajobě titulu z čínského Šen-čenu. Na úvod turnaje vyhrála duel proti Tunisance Džabúrové.
Tenisová extraliga 2017 (Kateřina Siniaková)
Tenisová extraliga 2017 (Kateřina Siniaková) | Foto: Milan Kammermayer

Šen-čen - Tenistka Kateřina Siniaková zahájila novou sezonu vítězstvím. V prvním kole turnaje v Šen-čenu porazila šestá nasazená obhájkyně titulu Ons Džabúrovou z Tuniska dvakrát 6:1.

Devětaosmdesátá hráčka světového žebříčku Džabúrová nastoupila proti Siniakové počtvrté a znovu se nedočkala ani zisku setu. Začala sice brejkem, ale pak prohrála všech sedm svých podání a za necelou hodinu se s čínským turnajem rozloučila.

Jednadvacetiletá Siniaková v Šen-čenu letos v lednu získala první titul na okruhu WTA. Pak vyhrála ještě červencový turnaj v Bastadu.

Tenisový turnaj žen v Šen-čenu v Číně (tvrdý povrch, dotace 750.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Siniaková (6-ČR) - Džabúrová (Tun.) 6:1, 6:1, Beguová (4-Rum.) - Liou Fang-čou (Čína) 6:1, 6:2.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy