Obhájkyně Plíšková v Římě válí, porazila nebezpečnou Rusku a už je ve čtvrtfinále

Karolína Plíšková při utkání s Annou Blinkovovou
Na nedělní semifinálové zápasy i pondělní finále může přijít až 1000 fanoušků. Oznámil to dnes ministr sportu Vincenzo Spadafora.
Druhý brejk se jí povedl v desátém gamu, v němž neztratila ani fiftýn.
Karolína Plíšková postoupila do čtvrtfinále tenisového turnaje v Římě. Obhájkyně titulu a nasazená dvojka zdolala Rusku Annu Blinkovovou 6:4, 6:3.
Poprvé od lednového Australian Open uspěla Plíšková na okruhu WTA ve dvou utkáních po sobě. To se jí nepovedlo na předchozích čtyřech akcích.
Foto: Reuters
Sport Sport
18. 9. 2020 13:07
Podívejte se na snímky z utkání Karolíny Plíškové ve 3. kole turnaje v Římě, v němž česká tenistka porazila Annu Blinkovovou 6:4, 6:3 a postoupila do čtvrtfinále.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy