Obešel se i bez dětských nosičů ručníků. Řek Tsitsipas vyhrál Turnaj mistrů do 21 let

10. 11. 2018 23:32
Tenisový Turnaj mistrů hráčů do 21 let v Miláně vyhrál nejvýše nasazený Řek Stefanos Tsitsipas, který ve finále porazil turnajovou dvojku Australana Alexe De Minaura za hodinu a tři čtvrtě 2:4, 4:1, 4:3 (7:3), 4:3 (7:3).
Stefanos Tsitsipas je hvězdou nastupující tenisové generace.
Stefanos Tsitsipas je hvězdou nastupující tenisové generace. | Foto: ČTK

Dvacetiletý Tsitsipas, jenž se letos stal prvním řeckým vítězem na profesionálním okruhu, je ve světovém žebříčku na 15. místě. V pátek jej ATP vyhlásila tenistou s největším zlepšením za letošní rok.

Druhý ročník turnaje s názvem Next Gen Finals se stejně jako loni hrál s několika pozměněnými pravidly jako kratší sety, hodiny na dodržování intervalů mezi výměnami či pouze elektronické hlášení autů bez přítomnosti čárových rozhodčích.

Hráči si také sami museli chodit pro ručníky na stojanech za základní čarou, děti na turnaji pouze podávali míčky. Tsitsipas tuto změnu na startu podniku kritizoval, ale nakonec se s ní dokázal srovnat.

Tenisový Turnaj mistrů hráčů do 21 let v Miláně (tvrdý povrch, dotace 1,335 milionu dolarů):