Zastrašila Serenu, vytočila Kerberovou. Obdivovaná i otravná Bianca slaví dvacetiny

av av
16. 6. 2020 18:50
Slaví teprve dvacáté narozeniny, už se ale může pyšnit titulem grandslamové vítězky. Bianca Andreescuová se v loňské sezoně bleskově stala tenisovým fenoménem, jehož bezbřehé ego obdivují miliony fanoušků po celém světě. Kanaďanka s rumunskými předky má ale i své odpůrce, především kvůli excentrické povaze.
Bianca Andreescuová ve finále US Open 2019.
Bianca Andreescuová ve finále US Open 2019. | Foto: Reuters

Nástup, který bere dech

Historicky první šampionka, která vyhrála prestižní turnaj v Indian Wells coby držitelka divoké karty. První Kanaďanka, která vyhrála slavný Rogers Cup od triumfu Faye Urbanové z roku 1969. První kanadská vítězka grandslamového turnaje. První hráčka, která vyhrála US Open při svém úplně prvním startu.

Jen pár nej z krátkého, ale o to působivějšího tenisového životopisu Biancy Andreescuové.

Než ji po loňském US Open přibrzdilo zranění, kvůli kterému musela odstoupit ze svého premiérového Turnaje mistryň, pyšnila se bilancí 8:0 proti hráčkám první světové desítky. Takový nástup mezi elitu tenisový svět nepamatuje.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy