Nikdy nezapomeneme. Nadal a Federer po pražském zážitku uvažují o změně občanství

Sport Sport
24. 9. 2017 12:27
Společný debl Federera s Nadalem nadchl Prahu i celý svět. A koneckonců i oba hlavní protagonisty.
Roger Federer a Rafael Nadal po vítězném utkání v Laver Cupu.
Roger Federer a Rafael Nadal po vítězném utkání v Laver Cupu. | Foto: Reuters

Praha - "Staneš se Švýcarem? Nebo já Španělem? Mohli bychom spolu hrát na olympiádě," smál se Roger Federer na Rafaela Nadala.

Byla v tom samozřejmě nadsázka. Ale také skrývaný smutek z toho, že se tenhle kouzelný moment zřejmě už nikdy nebude opakovat. 

Dvě největší legendy světového tenisu nastoupily v pražské O2 aréně poprvé v kariéře ke společné čtyřhře. "Nikdy na to nezapomeneme," notovali si Federer s Nadalem. A nezapomenou ani fanoušci, kteří na Laver Cup do pražského stánku dorazili a vytvořili elektrizující kulisu.

"Atmosféra je tady celou dobu fantastická, české publikum v Praze si vede skvěle. Tvoříme tady historii, že," usmál se Nadal. "Každý nás chtěl v té čtyřhře vidět. Teď už mají všichni vysněné fotky a videa. Bylo to zvláštní pocit, musely se spojit i naše tábory fanoušků. Byl to úspěch po všech stránkách," pochvaloval si Federer.

Na obou tenistech bylo po utkání vidět dojetí. "Hrát s Rafou je prostě neskutečné. Mohl jsem věřit jeho forhendu a sledovat jak přemýšlí," řekl Švýcar. Pro Španěla byl společný debl také velkým zážitkem. "Nezapomenutelné. Bylo výsadou stát na kurtu vedle Rogera."

Potvrdili, že podobná situace už se nejspíše nebude opakovat. Leda by skutečně došlo na úsměvnou myšlenku a jedna ze sportovních osobností by si změnila občanství. Na běžných turnajích o úchvatné spolupráci nemůže být řeč.

"Z mé strany ne," řekl Federer a Nadal souhlasil. "Když nechceš ty, tak já taky ne, to by nefungovalo. Jsme přece jen singlisté," doplnil.

Vše se po neděli vrátí do starých kolejí. Z týmových kolegů budou opět ti největší rivalové. Přátelství a vzájemný respekt ale rozhodně přetrvá. "Dál budeme velkými rivaly. Bohudík, nebo bohužel. Navždy, po zbytek našich kariér," uzavřel Federer, otec myšlenky Laver Cupu.

 

Právě se děje

Další zprávy