"Nic jsem ti neudělal. Proč podvádíš?" Tenisté se v Paříži na kurtu málem poprali

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 10. 2020 16:13
Místo tenisu mohlo klidně dojít na box nebo MMA. Prudká hádka se strhla v prvním kole čtyřhry na French Open v Paříži. Pustili se do sebe Brit Dan Evans a Nizozemec Matwe Middelkoop. První jmenovaný totiž hájil svou čest, že není žádný podvodník.
Dan Evans
Dan Evans | Foto: Reuters

Běžel třetí set, Evans s parťákem Hubertem Hurkaczem vedli nad dvojicí Middelkoop a Marcel Demoliner 5:2 v rozhodující třetí sadě. Když si šli sednout na lavičku, obě strany se do sebe pustily.

"Proč podvádíš?" vyjel Middelkoop na Evanse, protože si myslel, že Brit během jedné z výměn nepřiznal dotek míče, po kterém by putoval fiftýn na stranu soupeřů. 

"Cože? To je směšný. Já nepodvádím, kdyby se mě míč dotkl, přiznal bych to," vystartoval z lavičky Evans a chtěl se prát za svou čest. Rozhodčí ale rychle slezl z umpiru a dvojici nasupených tenisových kohoutů roztrhl.

"Já jsem ti nic neudělal," křičel mezitím přes síť dotčený nizozemský hráč. 

Během dvouminutové pauzy si ale oba hráči stihli nedorozumění vyříkat a na usmířenou si podali ruce, respektive o sebe ťukli lokty, aby dodrželi přísná hygienická opatření. 

Zápas nakonec ovládla britsko-polská dvojice a ve třetí sadě vyhrála 7:5.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Pět lidí a jednu firmu obvinila policie v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, oznámil státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Podle Seznam Zpráv detektivové od rána zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy.

Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa úložišť v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Seznam Zprávy píšou, že policisté se zajímají o roli ředitele správy Jana Prachaře v některých tendrech.

Správa úložišť se stará o bezpečné ukládání radioaktivních odpadů, provozuje jejich úložiště a podílí se na přípravě hlubinného úložiště jaderného odpadu. Správu úložišť v roce 1997 zřídilo ministerstvo průmyslu a obchodu, od roku 2001 je organizační složkou státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy