"Nic jsem ti neudělal. Proč podvádíš?" Tenisté se v Paříži na kurtu málem poprali

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 10. 2020 16:13
Místo tenisu mohlo klidně dojít na box nebo MMA. Prudká hádka se strhla v prvním kole čtyřhry na French Open v Paříži. Pustili se do sebe Brit Dan Evans a Nizozemec Matwe Middelkoop. První jmenovaný totiž hájil svou čest, že není žádný podvodník.
Dan Evans
Dan Evans | Foto: Reuters

Běžel třetí set, Evans s parťákem Hubertem Hurkaczem vedli nad dvojicí Middelkoop a Marcel Demoliner 5:2 v rozhodující třetí sadě. Když si šli sednout na lavičku, obě strany se do sebe pustily.

"Proč podvádíš?" vyjel Middelkoop na Evanse, protože si myslel, že Brit během jedné z výměn nepřiznal dotek míče, po kterém by putoval fiftýn na stranu soupeřů. 

"Cože? To je směšný. Já nepodvádím, kdyby se mě míč dotkl, přiznal bych to," vystartoval z lavičky Evans a chtěl se prát za svou čest. Rozhodčí ale rychle slezl z umpiru a dvojici nasupených tenisových kohoutů roztrhl.

"Já jsem ti nic neudělal," křičel mezitím přes síť dotčený nizozemský hráč. 

Během dvouminutové pauzy si ale oba hráči stihli nedorozumění vyříkat a na usmířenou si podali ruce, respektive o sebe ťukli lokty, aby dodrželi přísná hygienická opatření. 

Zápas nakonec ovládla britsko-polská dvojice a ve třetí sadě vyhrála 7:5.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy