"Nic jsem ti neudělal. Proč podvádíš?" Tenisté se v Paříži na kurtu málem poprali

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 10. 2020 16:13
Místo tenisu mohlo klidně dojít na box nebo MMA. Prudká hádka se strhla v prvním kole čtyřhry na French Open v Paříži. Pustili se do sebe Brit Dan Evans a Nizozemec Matwe Middelkoop. První jmenovaný totiž hájil svou čest, že není žádný podvodník.
Dan Evans
Dan Evans | Foto: Reuters

Běžel třetí set, Evans s parťákem Hubertem Hurkaczem vedli nad dvojicí Middelkoop a Marcel Demoliner 5:2 v rozhodující třetí sadě. Když si šli sednout na lavičku, obě strany se do sebe pustily.

"Proč podvádíš?" vyjel Middelkoop na Evanse, protože si myslel, že Brit během jedné z výměn nepřiznal dotek míče, po kterém by putoval fiftýn na stranu soupeřů. 

"Cože? To je směšný. Já nepodvádím, kdyby se mě míč dotkl, přiznal bych to," vystartoval z lavičky Evans a chtěl se prát za svou čest. Rozhodčí ale rychle slezl z umpiru a dvojici nasupených tenisových kohoutů roztrhl.

"Já jsem ti nic neudělal," křičel mezitím přes síť dotčený nizozemský hráč. 

Během dvouminutové pauzy si ale oba hráči stihli nedorozumění vyříkat a na usmířenou si podali ruce, respektive o sebe ťukli lokty, aby dodrželi přísná hygienická opatření. 

Zápas nakonec ovládla britsko-polská dvojice a ve třetí sadě vyhrála 7:5.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy