Vyždímaného Djokoviče probudila exploze vzteku. Nezničitelná Serena sahá po trůnu

Podívejte se na fotografie z úterních čtvrtfinálových bitev na tenisovém Australian Open.
Novak Djokovič prožívá v Melbourne pořádně náročný turnaj. "Abych řekl pravdu, jsem pořádně emocionálně vyždímaný," prohlásil po úterním večerním čtvrtfinále, ve kterém čelil silnému vyzyvateli: Němci Alexanderu Zverevovi.
Třiadvacetiletý tenista, loňský finalista US Open, vstoupil do zápasu s velkým sebevědomím a zatímco Djokovič začínal vlažně a s nezvykle vysokým počtem nevynucených chyb, Zverev vypadal neohroženě.
Světová jednička jak je jejím zvykem dala průchod negativním emocím. To, co by jiné dostalo ještě níž, Djokoviče probudilo. Sedmnáctinásobný grandslamový šampion vyhrál ve třetím setu pět gemů za sebou a k postupu do semifinále už mu chyběl jediný set.
I ve čtvrté sadě se ale Novak dostal do potíží. I tentokrát ale dokázal ztrátu 0:3 brzy dohnat. Zverev hrál velmi dobře a možná by si zisk čtvrtého setu zasloužil, nakonec ale slavily úspěch nezměrné zkušenosti Djokoviče.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
Aktualizováno 16. 2. 2021 15:11
Jednu odvetu za bolestivou porážku ve finále grandslamového turnaje Serena Williamsová zvládla, porazila Simonu Halepovou. Teď ji čeká další proti Naomi Ósakaové. Podívejte se na fotografie z úterních čtvrtfinálových bitev na tenisovém Australian Open.
 

Právě se děje

Další zprávy