Neuvěřitelný návrat na vrchol. Kvitová slaví další titul, ve finále v Dauhá přehrála Muguruzaovou

Aktualizováno 18. 2. 2018 20:48
Česká tenistka Petra Kvitová vyhrála třináctý zápas za sebou. Po triumfu v Petrohradu získala turnajový vavřín i na prestižním turnaji v katarském Dauhá.
Radost Petry Kvitové.
Radost Petry Kvitové. | Foto: Reuters

Dauhá - Petra Kvitová vybojovala dvaadvacátý titul kariéry. Neuvěřitelnou vítěznou sérii české hráčky nezastavila ani Garbině Muguruzaová, kterou Kvitová ve finále turnaje v Dauhá porazila po setech 3:6, 6:3, 6:4.

Šestnáctá nasazená Češka vyhrála třináctý zápas v řadě, ovládla v únoru už druhý turnaj a v pondělním vydání žebříčku WTA se vrátí do elitní světové desítky. Poprvé od září 2016. Do sezony vstoupila na 29. místě, momentálně figuruje na 21. pozici.

"Je skvělé být zpátky v Top 10. Před rokem se všechno tohle zdálo neuvěřitelné, mnoho lidí tomu nevěřilo, ale teď tu stojím jako vítězka a jsem šťastná," řekla dvojnásobná wimbledonská šampionka při slavnostním ceremoniálu na kurtu.

Sedmadvacetiletá Kvitová potvrdila v Dauhá skvělou formu z poslední doby. Před dvěma týdny slavila zisk titulu v Petrohradu a dvě výhry si následně připsala ve Fed Cupu, v Dauhá přidala tento týden dalších šest zápasů bez porážky. Od vyrovnání osobního maxima z přelomu let 2011 a 2012, kdy mimo jiné ovládla Turnaj mistryň a slavila český triumf ve Fed Cupu, tak Kvitovou dělí už jen jediné vítězství.

V Dauhá získala v semifinále cenný skalp aktuální světové jedničky Caroline Wozniacké. Dánskou soupeřku udolala po horším začátku až ve třech setech a i do dnešního finále vstoupila mizerně. S Muguruzaovou prohrávala už 0:5 a teprve po dvaceti minutách hry získala první game. Vyrovnaný druhý set zlomila brejkem v šesté hře a jediné ztracené podání rozhodlo i třetí sadu.

Kvitová, jež cestou do finále strávila na kurtu osm hodin a 22 minut, proměnila ve větrném počasí při svém servisu druhý mečbol a zajistila, že druhým rokem po sobě má turnaj v Kataru českou šampionku. Loni v Dauhá zvítězila Karolína Plíšková, která tentokrát vypadla ve 3. kole.

Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 3,173.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Kvitová (16-ČR) - Muguruzaová (4-Šp.) 3:6, 6:3, 6:4.

Čtyřhra - finále:

Dabrowská, Ostapenková (Kan./Lot.) - Klepačová, Martínezová (8-Slovin./Šp.) 6:3, 6:3.