Šarapovová vydělává na bonbónech i na vlastním dopingu. Dokument prodává za pět dolarů

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 6. 2017 11:39
Když bude pokorná a svůj prohřešek nebude připomínat, lidé jí odpustí. Takhle mluvili odborníci o důsledcích návratu Marie Šarapovové po dopingovém trestu. Ruska ale dělá pravý opak. O svém distancu a cestě zpět dokonce natočila dokument, který prodává po internetu.
Maria Šarapovová.
Maria Šarapovová. | Foto: Instagram Maria Sharapova

Praha - Maria Šarapovová je podnikavá dívka. A jejím schopnostem jak se zdá vůbec neuškodila ani aféra s užíváním zakázaného meldonia, po které si ruská tenisová superstar odpykala patnáctiměsíční distanc.

Naopak. Jak se ukazuje, Ruska měla dost možná už od loňského udělení trestu jasno, jakým způsobem svůj dopingový příběh prodat.

V úterý Šarapovová prostřednictvím sociálních sítí oznámila, že je na iTunes k dispozici dokumentární film o jejím návratu k profesionálnímu tenisu. Za stažení snímku nazvaného the_point. si tenistka účtuje bez jednoho centu pět dolarů.

V oznámení se to přitom jen hemžilo celou řadou hezky znějících PR termínů. Šarapovová tak ukázala, že je kromě zdatné byznysmenky a prodavačky bonbónů Sugarpova rovněž rychle se učící studentkou. O vynucené pauze totiž loni v létě studovala obchod na Harvardu.

"Je mi ctí sdílet s vámi dokumentární snímek natočený o mé patnáctiměsíční snaze získat zpět svou kariéru," zahajuje třicetiletá hráčka, která byla s ročním příjmem okolo 30 milionů dolarů několik let nejlépe vydělávající sportovkyní světa. 

"Je divný pocit mít kolem sebe štáb, jsou jako tvůj stín, akorát je jich desetkrát víc. Na kameru jsem se hodně otevřela, což je… dobře…docela děsivé," pokračuje Šarapovová v popisu dokumentu.

"Ve velmi upřímných 55 minutách mluvím o své suspendaci a o tom, jaké to bylo bojovat jeden z největších bojů svého života. Jde také o vhled do každodenní tréninkové rutiny před mým návratem," láká rodačka ze Sibiře.

Celou reklamu pak uzavírá poněkud schizofrenním tvrzením: "Víc než cokoli jiného byl tenhle film vyroben pro mé neuvěřitelné fanoušky. Vaše loajalita udržela můj oheň naživu a bude vždy uvnitř mě jako připomínka, že se nikdy nemám vzdávat. Děkuji vám!"

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Rallye Monte Carlo vede v souboji šampionů Loeb před Ogierem

V čele Rallye Monte Carlo jsou po první etapě francouzští piloti Sébastien Loeb a Sébastien Ogier, kteří dohromady získali sedmnáct titulů a letos se hodlají účastnit jen vybraných závodů. Devítinásobný světový šampion Loeb vede před svým nástupcem na trůnu o 9,9 sekundy.

Sedmačtyřicetiletý Loeb se rychle adaptoval na zledovatělé asfaltové tratě poté, co minulý týden dokončil na druhém místě pouštní Rallye Dakar. S vozem Ford Puma s hybridním pohonem vyhrál úvodní čtyři z dnešních šesti rychlostních zkoušek a zatím mu vychází návrat do šampionátu, v němž se naposledy představil v září roku 2020 v Turecku.

"Jsem rád, že jsem zakončil den ve vedení, ale není to velký náskok," uvedl Loeb, jenž v Monte Carlu vyhrál osmkrát. Kariéru pravidelného účastníka mistrovství světa ukončil v roce 2012.

Po loňském zisku osmého titulu se rozhodl zúčastnit jen některých rallye Ogier s toyotou, jenž může v neděli vyrovnat Loebův počet triumfů v Monte Carlu.

Na průběžném třetím místě je s odstupem 22 sekund Elfyn Evans. Britský pilot v minulých dvou sezonách skončil za týmovým kolegou Ogierem v šampionátu druhý a bude letos útočit na premiérový titul.

Z hrozivě vypadající havárie hned v prvním dnešním testu vyvázli bez zranění francouzský pilot Adrien Fourmaux a jeho navigátor Alex Coria, kteří se po nárazu do svahu se svým fordem skutáleli do propasti.

Nejlepší z tria českých zástupců je Erik Cais s vozem Ford Fiesta na 15. pozici.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. dnu:

1. Loeb, Galmicheová (Fr./Ford Puma) 1:22:49,0, 2. Ogier, Veillas (Fr./Toyota Yaris) -9,9, 3. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -22,0, 4. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -47,8, 5. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -56,7, 6. Breen, Nagle (Ir./Ford Puma) -59,2, …15. Cais, Těšínský (ČR/Ford Fiesta) -6:11,5, 29. Černý, Černohorský (ČR/Ford Fiesta) -12:12,9, 56. Rada, Jugas (ČR/Fiat 124 Abarth) -24:34,3.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Česko odeslalo Polsku připomínky ke smlouvě o Turów

Česká republika v pátek odeslala do Varšavy připomínky k navrhované úpravě smlouvy o polském hnědouhelném dole Turów. V České televizi to řekl liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Nedořešené otázky podle něj nespíš budou záležet na dohodě premiérů obou zemí. O úpravě smlouvy tento týden jednala v Polsku ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL). Obce v českém příhraničí už několik let bojují proti rozšíření dolu Turów. Obyvatelé se obávají ztráty zdrojů pitné vody, zvýšeného hluku i prašnosti.

Dokument odeslaný v pátek do Polska podle Půty připomínkovali experti z ministerstva životního prostředí, České geologické služby a Libereckého kraje. "Já věřím, že pokud polská strana, polská vláda tu mezinárodní dohodu chce uzavřít, tak má teď nejlepší příležitost to udělat," řekl Půta. Poslední věci, které ve sporu o důl Turów zatím nejsou dořešené, budou podle něj nejspíš na dohodě premiérů Česka a Polska.

O úpravě smlouvy o polském hnědouhelném dole Turów jednala v úterý ve Varšavě ministryně životního prostředí Hubáčková s polskou ministryní klimatu a životního prostředí Annou Moskwovou. Podrobnosti k několikahodinové diskusi o dokumentu, který má stanovit kompenzace škod, které provoz dolu působí na českém území, Hubáčková nesdělila. Moskwová ve středu ráno v polském rozhlasu uvedla, že pokud se česká vláda s Polskem dohodne na podmínkách smlouvy, Česko rychle stáhne žalobu, kterou poslalo k Soudnímu dvoru EU.

Další zprávy