Bože, tohle mě zabíjí, plakal. Kult Federer formovaly i uslzené prohry a smrt přítele

Aleš Vávra Dan Poláček Aleš Vávra, Dan Poláček
Aktualizováno 26. 9. 2022 9:31
O uplynulém víkendu v Londýně ukončil aktivní kariéru jeden z nejslavnějších tenistů všech dob, Roger Federer dává profesionálnímu sportu sbohem v jednačtyřiceti letech kvůli vleklým problémům s kolenem. Podívejte se v přehledu, jak se od samotného dětství vyvíjel Švýcarův neobyčejný příběh.

Malý Federer v Jihoafrické republice, odkud pocházela jeho matka Lynette Durandová. Roger se narodil v Basileji v srpnu 1981, vlastní ale jak švýcarské, tak jihoafrické občanství. Vyrůstal na severu Švýcarska v pohraničí s Francií a Německem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

V Indonésii bude hrozit až rok vězení za nemanželský sex

Indonéský parlament v úterý schválil nový trestní zákoník, který mimo jiné zakazuje nemanželský sex a soužití nesezdaných párů. Nová norma, která se bude vztahovat na Indonésany i cizince, počítá s trestem až jednoho roku vězení za pohlavní styk osob, které neuzavřely manželství. Zákon musí ještě podepsat prezident, uvedly agentury AP a Reuters. Platnost zákazu i pro cizince kritizují mimo jiné firmy podnikající v cestovním ruchu.

Nový trestní zákoník má vstupovat v platnost postupně v příštích třech letech. Nyní je v Indonésii trestná manželská nevěra, ale nikoliv předmanželský sex.

Nový zákoník kritizují zástupci firem podnikajících cestovního ruchu. Místopředseda jejich sdružení firem Maulana Yusran označil zákon za "zcela kontraproduktivní". Podnikatelé se obávají, že tresty za nemanželský sex a soužití nesezdaných párů by mohly odradit zahraniční turisty v době, kdy se cestovní ruch vzpamatovává po pandemii covidu-19. V Indonésii je řada populárních turistických destinací, například ostrov Bali.

Schválení zákoníku podle agentury ukazuje na posilování konzervativních sil v nejlidnatější muslimské zemi na světě. Podle kritiků nové paragrafy posílí policejní kontrolu nad morálkou, napsal Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy